انجمن شطرنج ایران
معرفی ۴ سایت برای بازی آنلاین و رایگان شطرنج - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن شطرنج ایران (http://irchess.com)
+-- انجمن: نرم افزار های شطرنجی (/forumdisplay.php?fid=65)
+--- انجمن: برنامه و بازی (/forumdisplay.php?fid=66)
+--- موضوع: معرفی ۴ سایت برای بازی آنلاین و رایگان شطرنج (/showthread.php?tid=146)معرفی ۴ سایت برای بازی آنلاین و رایگان شطرنج - Admin - ۳-بهمن-۹۱ ۱۲:۱۶ عصر

شطرنج بازی ۲ نفره استراتژیک بسیار زیبایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این بازی که یکی از قوی‌ترین ورزش‌های فکری است به راحتی و در هرمکانی امکان بازی دارد اما امروز می‌خواهیم کار را از این هم آسان‌تر کرده و شما را بصورت آنلاین با کاربران دیگر گلاویز کنیم! [تصویر:  icon_biggrin.gif]
امروز ۴ وب‌سایت معرفی می‌کنیم که در هرکدام می‌توانید بصورت آنلاین و رایگان با کاربران دیگر به بازی شطرنج بپردازد. هرسایت امکانات و مزایای خاص خودش را دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.
GameKnot
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
GameKnot سایتی برای بازی آنلاین شطرنج هست. تمام طرفداران این بازی جذاب می‌توانند به رایگان در آن عضو شده و از بازی‌های متنوع شطرنج لذت ببرند.
ابتدا به رایگان عضو سایت شوید. سپس پس‌زمینه صفحه‌تان را انتخاب کنید. در مرحله بعد صفحه شطرنجتان را شخصی‌سازی کنید. بعد از آن بازی ساخته خواهد شد که با جستجوی افراد آنلاین آغاز خواهد شددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می‌توانید برای ملحق شدن یک بازیکن صبر کنید و یا از بازی‌های ساخته شده یکی را انتخاب و وارد بازی جدیدی شوید و یا با کامپیوتر بازی کنید. همچنین قابلیت بازی‌های حزفی، لیگ، قهرمانی و… را نیز دارا می‌باشید. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
SparkChess
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سایت دیگری برای بازی رایگان و آنلاین شطرنج. بازی در این سایت بصورت سطح بندی انجام می‌گیرد و می‌توانید سطح آسان تا سخت را برای بازی انتخاب کنید.
این سایت امکان بازی با کامپیوتر را داراست. بعد از ورود به سایت می‌توانید سطح بازی را انتخاب کنید. Cody برای تازه‌کارهاست، claire متوسط و boris سخت است و در نهایت guru سخت‌تر از همه. در ابتدای بازی هم این شانس را دارید که رنگ مهره‌هایتان را خودتان انتخاب کنید. در بازی Cody می‌توانید از بازگشت نیز استفاده کنید اما در سطوح بالاتر اینکار امکان‌پذیر نیست. همچنین در انتها و یا درحین اجرای بازی می‌توانید گزارش بازی را ببیند! حتی امکان ذخیره بازی و ادامه در زمانی دیگر نیز وجود دارد. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Chess Hotel
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در این سایت نیز می‌توانید به رایگان شطرنج بازی کنید. برای بازی با بازیکنان آنلاین سایت ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید. و اگر دوست ندارید مراحل ثبت نام را طی کنید می‌توانید بدون ثبت‌نام با کامپیوتر بازی کنید. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Lichess
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Lichess سایتی برای بازی رایگان و تحت وب شطرنج است که بازیکنان می‌توانند با یکدیگر و یا با بازیکنان کامپیوتری بازی کنند. امکان ساخت بازی و یا پیوستن به بازی دیگران با امکانات و تنظیمات مختلف، همچنین امکان انتخاب رنگ مهره‌ها، محدود نمودن زمان انجام حرکت و… از مزایای این بازی است. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.