انجمن شطرنج ایران
نتایج مسابقات قهرمانی شطرنج بانوان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن شطرنج ایران (http://irchess.com)
+-- انجمن: اخبار و مقالات (/forumdisplay.php?fid=62)
+--- انجمن: اخبار (/forumdisplay.php?fid=63)
+--- موضوع: نتایج مسابقات قهرمانی شطرنج بانوان (/showthread.php?tid=55)نتایج مسابقات قهرمانی شطرنج بانوان - Admin - ۲۱-آذر-۹۱ ۰۵:۴۴ عصر

میترا حجازی پور قهرمان کشور شد
در پایان یازده دور برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان، استاد بین المللی بانوان میترا حجازی پور موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در این دوره از مسابقات که در شهر زنجان برگزار می شود، 24 نفر از شطرنجبازان برتر کشور حضور یافته و به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.
پایان مسابقات
در دور پایانی رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان کشور که به میزبانی زنجان برگزار شد، استاد بین المللی بانوان میترا حجازی پور برابر ساره تاجیک به پیروزی دست یافت و جمع امتیازات خود را به 9 رساند و مقام قهرمانی را از آن خود کرد. پس از وی، دیگر استاد بین المللی بانوان کشورمان شایسته قادرپور با کسب یک تساوی برابر نیوشا افشار 8.5 امتیازی شد و با احتساب پوئن شکنی بهتر در مکان دوم جدول رده بندی قرار گرفت و عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.( گفتنی است شایسته قادرپور در صورتی که در این دیدار به برتری دست می یافت با توجه به پوئن شکنی بهتر، مقام قهرمانی را از آن خود می کرد). از سوی دیگر استاد بین المللی بانوان غزل حکیمی فرد که تا پایان دور نهم در صدر جدول قرار داشت با غلبه بر خاطره عزیزی 8.5 امتیازی شد و در مکان سوم قرار گرفت. استاد بین المللی بانوان سارا سادات خادم الشریعه نیز با غلبه بر نازنین مبرهنی 7.5 امتیازی شد و با توجه به شکست استاد بزرگ بانوان آتوسا پورکاشیان برابر هما علوی، جایگاه چهارم را از آن خود کرد و آتوسا پورکاشیان نیز با 7 امتیاز در مکان پنجم قرار گرفت. به این ترتیب پرونده رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان کشور در سال 91 نیز بسته شد.
پایان دور دهم
در پایان دور دهم مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان کشور، غزل حکیمی فرد برابر نیوشا افشار به تساوی دست یافت، میترا حجازی پور برابر آناهیتا غلامی پیروز شد و شایسته قادرپور نیز برابر مونا سعیدپور به برتری دست یافت. آتوسا پورکاشیان نیز مقابل مبینا عالی نسب پیروز شد. به این ترتیب در پایان دور دهم میترا حجازی پور با 8 امتیاز و احتساب پوئن شکنی در صدر جدول قرار دارد و شایسته قادرپور با همین امتیاز در مکان دوم ایستاده است. غزل حکیمی فرد نیز که تا پایان دور نهم در صدر جدول قرار داشت با 7.5 امتیاز در مکان سوم ایستاده است. آتوسا پورکاشیان نیز با 7 امتیاز در مکان چهارم قرار دارد.
پایان دور هشتم
در دور هشتم مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان کشور، دیدار شطرنجبازان صدر جدول به تساوی انجامید تا حساسیت ها برای کسب عنوان قهرمانی به اوج خود برسد. غزل حکیمی فرد برابر مونا سعیدپور به تساوی دست یافت و شایسه قادرپور برابر آتوسا پورکاشیان مساوی کرد. به این ترتیب غزل حکیمی فرد، میترا حجازی پور و شایسته قادرپور هر یک با 6 امتیاز به ترتیب در مکانهای اول تا سوم قرار گرفتند.
پایان دور ششم و هفتم
در پایان دور هفتم غزل حکیمی فرد 5.5 امتیازی است و با احتساب پوئن شکنی در صدر جدول قرار دارد. شایسته قادرپور نیز با 5.5 امتیاز در مکان دوم قرار دارد و فاصله خود را با صدر جدول به حداقل رسانده است. میترا حجازی پور نیز با 5 امتیاز در مکان سوم ایستاده است.
در دور هشتم غزل حکیمی فرد با مونا سعید پور بازی می کند و شایسته قادرپور برابر آتوسا پورکاشیان قرار خواهد گرفت. میترا حجازی پور نیز با گلناز جعفری بازی می کند.
پایان دور پنجم
در دور پنجم غزل حکیمی فرد برابر شایسته قادرپور متوقف شد و میترا حجازی پور نیز برابر سارا سادات خادم الشریعه مساوی کرد تا رقابت در بالای جدول بسیار نزدیک شود. به این ترتیب در حال حاضر غزل حکیمی فرد با 4 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و میترا حجازی پور، سار سادات خادم الشریعه و شایسته قادرپور با نیم امتیاز اختلاف به ترتیب در مکانهای دوم تا چهارم قرار گرفته اند. در این دور آتوسا پورکاشیان با غلبه بر درسا درخشانی به جمع 3.5 امتیازی های جدول پیوست و در مکان پنجم قرار گرفت.
پایان دور چهارم
در پایان دور چهارم تساوی شطرنجبازان در بالای جدول باعث شد تا تغییرات چندانی در جدول رخ ندهد و به این ترتیب در پایان این دور غزل حکیمی فرد با 3.5 امتیاز در صدر جدول قرار دارد، میترا حجازی پور با 3 امتیاز در مکان دوم ایستاده است، شایسته قادرپور با 3 امتیاز در مکان سوم و سارا سادات خادم الشریعه نیز با 3 امتیاز در مکان چهارم جدول رده بندی قرار دارد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.