انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

مصاحبه با شهریار ممدیارف استاد بزرگ شطرنج آذربایجان
زمان کنونی: ۱۰-فروردين-۰۳, ۱۲:۲۷ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 9712

مصاحبه با شهریار ممدیارف استاد بزرگ شطرنج آذربایجان
نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,207
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #1
new مصاحبه با شهریار ممدیارف استاد بزرگ شطرنج آذربایجان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استاد بزرگ شطرنج اذربایجانی شهریار ممدیارف با اناستیازیا کارلویچ مصاحبه میکند:

آناستازیا کارلویچ : شما خیلی سال است که در لیگ شطرنج ترکیه بازی میکنید. در سال 2004 شما عضو باشگاه
Eczacibasi
بودید که 3 بار قهرمان لیگ ترکیه شده است و امروز شما روی میز یک بشیکتاش بازی میکنید. آیا میتوانید لیگ ترکیه را در زمان حال و گذشته مقایسه کنید؟
[/b]

استادبزرگ شهریار ممدیارف : در ابتدا من میخواهم بگویم که بازی در لیگ ترکیه را دوست دارم چون دوستان زیادی در اینجا دارم! مدت زیادی نیست که برای بازی در تورنمنت
ACP
در آمستردام دعوت شدم که بسیار تورنمنت جالبی است اما من خواستم که در لیگ ترکیه بازی کنم و تصمیمم را هم عوض نکردم.

من میتوانم بگویم که لیگ ترکیه تورنمنت بسیار قدرتمندی است. بخاطر دارم که در سال 2004 من همه 15 بازیم را بردم جالب است که وقار هاشمف در روی میز یک دوم شد با اینکه 13 امتیاز از 13 بازی بدست آورد.اما اطمینان دارم که اکنون کسی نمیتواند موفقیت ما را تکرار کند چون بازیکنان بسیار قدرتمند شده اند. من 5 بازی اینجا انجام دادم و میانگین درجه حریفان 2680 بود . بازیکنان زیادی با درجه بالای 2700 اینجا هستند.

مشکل اینجاست که این کافی نیست که بازیکنان قوی روی میزهای بالا داشته باشیم بلکه روی میزهای دیگر نیز باید بازیکنان قوی باشند.بسیاری باشگاه ها اگر با 6 یا 4 میز اول خود بتوانند بجنگند امید کسب مدال دارند. در هر حال لیگ ترکیه بسیار جالب است.

آناستازیا کارلویچ : سال پیش نام شما جزء بازیکنان اصلی بشیکتاش بود اما شرکت نکردید . چه چیز باعث شد امسال شرکت کنید؟

شهریار ممدیارف : پارسال حتی ممکن بود بشیکتاش از لیگ برتر حذف شود چون نتوانسته بودند حامی مالی بگیرند و بازیکنان قوی دعوت کنند اما امسال اوضاع مالی آنها خوب شد و توانستند 3 بازیکن خارجی دعوت کنند و شرایط نسبت به پارسال عوض شد و همانطور که میبینید بشیکتاش امید کسب مدال دارد.

آناستازیا کارلویچ : تورنمنت برای شما تا حال چگونه بوده است ؟

شهریار ممدیارف : تا الان من 5 بازی انجام داده ام. در بازی اول بسیار خطرناک بازی کردم میتوانم بگویم که بازی مقابل آدامز بسیار جالب بود و اما فکر نمیکنم که قربانی پیاده که دادم تصمیم درستی بود که در این صورت من پوزسیون خوبی پیدا میکردم و میتوانستم برای برد بجنگم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در بازی با مالاخف حریفم بسیار خوب دفاع کرد اما من کمک کردم که بهتر دفاع کند.در ابتدا او را دچار مشکلاتی کردم که به راحتی نمیتوانست آنها را حل کند. من ایده او در قربانی کردن یک پیاده را دست کم گرفتم و پوزسیون مساوی را در آخر بازی کسب کردم.

خنده دارترین اتفاق مقابل هموطنم واسیف دوراربایلی افتاد.در شروع بازی او به من پیشنهاد تساوی داد اما من قبول نکردم سه حرکت بعد فهمیدم که پوزسیونم آنقدرها هم خوب نیست و اینبار من به او پیشنهاد مساوی دادم و او قبول نکرد و بازی کردیم در آخر به یک وضعیت مساوی رسیدیم و فکر میکنم این بهترین بازی من در این تورنمنت بود.

آناستازیا کارلویچ : نظرتان راجع به بازیتان با ارنستو ایناکریف که بردید چیست ؟

شهریار ممدیارف : واقعا خنده دار بود! هنگام بازی من مطمئن بودم که در شروع بازی درست بازی کرده ام. در واقع من واریانتها را ترکیب کردم چون بسیار سریع بازی کردم اما من در شروع بازی بد بازی کردم که منجر به کسب برتری برای سیاه شد.

هنگام بازی ارنستو حرکتی کرد که برای من جدید بود و من فکر کردم که اشتباه است و در فکر راهی بودم که از آن بهره ببرم تا آخر بازی مطمئن بودم که اشتباه کرده اما در واقع من همه چیز را با هم اشتباه کرده بودم.

کامپیوتر نشان داد که حریف من میتوانست لحظه ای فیل قربانی دهد و به پوزسیون مبهمی با شانسهای خوبی برسد اما بعد از آن در آخر بازی من خوب بازی کردم و بردم.

آناستازیا کارلویچ : شما درست بعد از مسابقات سریع و برق آسای جهان اینجا آمدید که آن تورنمنت واقعا سخت بود ، آیا وقتی برای استراحت بعد از آن داشتید؟

شهریار ممدیارف : من در 5 روز 45 بازی انجام دادم و بسیار خسته شدم. بخاط نتیجه خوبم در مسابقات سریع شگفت زده شدم چون من اصولا در مسابقات برق آسا خوب نتیجه میگیرم در نتیجه این باعث شد که در برق آسا موفق نشوم و در 5 بازی از 30 بازی در یک حرکت وزیر بدهم! خوشحالم که باشگاهم اینجا چند روزی به من استراحت داد.

آناستازیا کارلویچ : رئیس باشگاه شما اومات آتاکیسی نیز شطرنجباز است ، آیا آسان است که به یک شطرنجباز توضیح دهید که به استراحت نیاز دارید ؟

شهریار ممدیارف : روابط ما در باشگاه بسیار خوب است و اومات دوست خوب من است و بسیار آسان است که راجع به مسائل بحث کنیم و راه حل درست را پیدا کنیم او دید که من مقابل آدامز کار عجیبی کردم و خودش به من پیشنهاد داد که احتیاج به استراحت دارم!

اما در واقع هرروز صبح ما عادت داریم که بلیتز بازی کنیم این برای ما تفریح و استراحت است و او ما را بسیار حمایت میکند ، همه
همیشه سرحال هستند و به همین دلیل نیز من اینجا هستم

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت

کانال

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۲۶-دي-۹۱ ۰۲:۳۵ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط taghizade ، alireza.mirzai

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
16 کاربردرحال خواندن این موضوع:
chessist93 (۲۸-مهر-۹۷, ۰۴:۴۲ عصر)، Admin (۳۰-مرداد-۹۵, ۰۵:۳۹ عصر)، سخندانی (۲۱-آبان-۹۴, ۰۳:۰۱ عصر)، nabonid (۲۹-مهر-۹۴, ۰۴:۱۰ عصر)، A1_STAR1 (۲۷-مهر-۹۴, ۰۳:۳۴ عصر)، احمد رضایی (۳-مهر-۹۴, ۰۶:۵۳ عصر)، shahinngz (۲۶-دي-۹۳, ۰۲:۱۵ عصر)، david_violaw (۱۹-آذر-۹۳, ۱۰:۲۶ صبح)، citylife (۴-آذر-۹۳, ۰۲:۲۱ عصر)، farzaddd (۸-تير-۹۳, ۰۳:۰۳ عصر)، Rioman (۲۱-شهريور-۹۲, ۱۲:۲۶ عصر)، shah rokh (۵-شهريور-۹۲, ۱۱:۲۳ صبح)، max_c32 (۴-شهريور-۹۲, ۰۲:۵۲ عصر)، Karbar (۲۹-مرداد-۹۲, ۰۹:۵۶ صبح)، علی (۱۷-مرداد-۹۲, ۱۰:۳۶ عصر)، alireza.mirzai (۱۵-مرداد-۹۲, ۰۳:۳۸ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان