انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

پرده برداری از یک اتهام
زمان کنونی: ۹-فروردين-۰۳, ۰۵:۵۱ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohammadi
آخرین ارسال: nedabani
پاسخ ها
بازدید 14596

پرده برداری از یک اتهام
نویسنده پیام
مدیر ارشد انجمن

مدیر ارشد انجمن

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 30
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
7 سال
گشايش مورد علاقه
C4
ریتينگ
دلنوشته من خدمت به هموطنانم افتخار من است

سطح: 14
اعتبار: 16 / 325
مهارت: 75 / 10,808
تجربه: 1 / 100
سپاس ها 152
سپاس شده 289 بار در 164 ارسال

ارسال: #1
پرده برداری از یک اتهام
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[b]وایچس منتشر کرد :
بوریس ایوانوف و پرده برداری از یک اتهام[/b]

چندی پیش یک بازیکن 25 ساله و بدون عنوان اهل کرواسی در یک تورنمت استاد بزرگی قدرتمند با کسب 6 امتیاز از 9 بازی و عملکرد 2697 خبر ساز شد. حریفان این بازیکن به این امر شاکی شدند و علارغم تفتیش بدنی وی هیچ وسیله الکترونیکی مرتبط با تقلب یافت نشد.این موضوع به تیتر بسیاری خبرگزاریها تبدیل شد و در فضای مجازی در مورد آن بحث و جدلهای بسیاری در گرفت. به تازگی پایگاه "وایچس" که یک پایگاه تخصصی در حوزه شطرنج در روسیه است ، مصاحبه ای اختصاصی با "بوریس ایوانوف" انجام داده است که برگردان آن را ملاحظه می فرمایید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بوریس ایوانوف و پرده برداری از یک اتهام
یک مصاحبه اختصاصی با "بوریس ایوانوف" بازیکن بدون عنوان و بخت آخر قهرمانی مسابقات در تورنمنت آزاد "زادار" در کراوسی که توانست از 9 مسابقه صاحب 5 پیروزی ، 2 تساوی و 2شکست شود.از 5 بازیکنی که "ایوانوف" توانسته بود در مقابل آنها پیروزیهای پر سرو صدایی به دست آورد 4 نفر عنوان استاد بزرگی و یک نفر دیگر استادی قدرتمند بودند .پس از به جا گذاشتن این نتایج بود که "بوریس ایوانوف" متهم به تقلب در این مسابقات شد.
در مسابقات آزاد "زادار" 2012 چه گذشت؟
مسابقات آزاد "زادار" از جمله مسابقاتی است که هر ساله در کرواسی برگزار می شود و من در موارد متعددی در این دوره از مسابقات شرکت داشته ام. این برای اولین باری بود که من در جدول Aمسابقات شرکت می کردم و توانستم عملکرد فوق العاده ای از خود به جا گذارم که همین امر موجب شد تا بعد از آن گمانه زنیهای بسیاری مطرح شود.
به اتهاماتی که طی آن شما را به تقلب متهم کرده اند چه واکنشی داشتید؟
در آغاز من از این اتهامات متعحب نشدم اما ناگهان سیر اتهامات به سمت خنده داری پیش رفت.برخی افراد مرا به استفاده از ابزاری که تنها در اختیار "ناسا" است ، متهم کردند.حتی به تازگی شنیده ام که گفته شده من ماهواره شخصی برای دریافت و ارسال حرکات در طول بازیها در اختیار داشته ام... این بسیار وحشتناک است، من هرگز فکر نمی کردم که تصورات افراد می تواند تنها به دلیل اینکه بازیکنی با درجه زیر 2200 که در یک تورنمت بازیهای خوبی از خود ارائه داده باشد به سمت وسوی شگفت انگیزی سوق کند.
آیا داور شما را مجبور کرد تا لباسهایتان را در آورید یا اینکه فقط جیبهایتان را تفتیش نمود؟
بسیار خوب ، من می دانم که بدنم خوش فرم و ورزیده است اما این دلیل نمی شود که بخواهم آنرا به افراد دور رو برم نشان دهم.من به درخواست آنها پاسخ منفی دادم هر چند که آنها جیبها وژاکت من را به آرامی تفتیش نمودند و چیزی پیدا نکردند.بسیار خوب ، من فکر می کنم که آنها کم آوردند چرا که 100% اطمینان داشتند که من وسیله ای برای تقلب در اختیار دارم اما دانستند که تمام آن اتهام تقلب ، یک دروغ بزرگ بوده است.
چگونه از عهده شکست دادن اساتید بزرگ کرواسی بر آمدید؟
من فکر نمی کنم که چیز خاصی در بازیهای من وجود داشته باشد. اساتید بزرگ کرواسی در بازی مقابل من مرتکب اشتباهات وحشتناکی شدند.البته من با رایانه بسیار زیاد تمرین کردم و پس از آنکه برنامه های "ریبکا" و "هودینی" را با نتیجه 10-0 شکست دادم کاملاً اطمینان یافتم که کسی نمی تواند جلوی پیروزی من را بگیرد. اما پس از آن داوران با متانیت و منطق با قضیه برخورد کردند اما بازیکنان اینگونه نبودند.
آیا داوران در طول مسابقات خطایی مرتکب شدند؟
من فکر نمی کنم که آنها خطایی کرده باشند.در دو دور آخر مسابقات بود که آنها پخش زنده بازیهای من را به دلیل گمانه های مطرح شده ، متوقف نمودند اما این موضوع بر بازیهای من تاثیر چندانی نداشت. بیشترین موضوعی که ذهن من را در روز تولدم به خود مشغول کرد روز 21 دسامبر بود و در حالی که من سرگرم جشن گرفتن تولدم شب را بیرون سپری کردم تا فشار ناشی از تورنمت را از خود دور کنم اما داوران و اساتید بزرگ هدیه ای ویژه به مناسبت تولدم به من دادند و آن تقاضای تفتیش بدنی برای پیدا کردن یک وسیله الکترونیکی بود و این یکی از بهترین هدایایی بود که در روز تولدم تا به اکنون گرفته ام.
شغل اصلی شما چیست ؟
من در شهر زادگاهم "بلاگووگراد" به عنوان دانش آمور تحصیل می کنم. شهری زیبا در جنوب غربی بلغارستان.
آیا با غیر از شطرنج سرگرمی دیگری دارید؟
در حلقه دوستان بودن ، سر زدن به کلوبهای شبانه ، ملاقات با دختران زیبا و غیره. در واقع قبل از این اتهامات در مسابقات "زادار" آدم شناخته شده ای نبودم اما پس از آن هر چه می گذرد بر معروفیت من افزوده می شود.من تنها دوست دارم تا سبک مورد علاقه ام در شطرنج بازی کنم و از آن لذت ببرم.بسیار حیف شد که من به خاطر این اتهامات بی پا یه و اساس مشهور شدم.
از چه زمانی شطرنج بازی می کنید؟ اولین مربی شما چه کسی بوده است؟
من در حدود 10 سال است که شطرنج بازی می کنم اما از سال 2012 بود که بر روی مطالعه تئوری شطرنج و تمرین با رایانه به صورت جدی پرداختم. اولین مربی من در شطرنج "مارین آتاناسوف" است.وی زحمات زیادی را برای پیشرفت من از زمانی که به شطرنج روی آـوردم متحمل شده است می خواهم از تمامی کسانی که در این مدت من را حمایت کرده اند و به من علارغم نسبت دادن این اتهامات تمام نشدنی ناروا ، احساس خوبی داده اند تشکر و قدردانی کنم.
برخی افراد عقیده دارند که تو یک نابغه هستی و برخی ادعا می کنند که متقلب هستی. چه حرفی با آنها داری؟
نابغه با متقلب هر دوی این کلمات قشنگ می باشند اما من نه نابغه ام و نه متقلب بلکه یک بازیکن معمولی هستم که می خواهم از شطرنج لذت ببرم.
منبع :دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

mohammadi
۱۲-بهمن-۹۱ ۰۱:۱۸ صبح
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط nedabani

پیام‌های داخل این موضوع
پرده برداری از یک اتهام - mohammadi - ۱۲-بهمن-۹۱ ۰۱:۱۸ صبح
RE: پرده برداری از یک اتهام - nedabani - ۲۰-خرداد-۹۲, ۰۸:۵۷ عصر

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
24 کاربردرحال خواندن این موضوع:
AlishahiTr (۲۰-آبان-۰۲, ۰۴:۰۲ عصر)، hodahsyny (۲۵-مهر-۹۷, ۱۱:۲۵ عصر)، یاسین1385 (۱۶-خرداد-۹۷, ۱۲:۴۵ عصر)، nasalem (۵-بهمن-۹۶, ۱۰:۰۶ عصر)، atabaki (۷-اسفند-۹۴, ۱۰:۵۸ عصر)، حمید22 (۲۳-بهمن-۹۴, ۰۹:۱۹ عصر)، roozbeh121 (۳۱-مرداد-۹۴, ۰۵:۰۶ عصر)، gh_jahedi (۲۵-مرداد-۹۴, ۰۸:۰۴ صبح)، Boby Fischer (۸-تير-۹۴, ۰۴:۳۳ عصر)، afathi1987 (۲۴-خرداد-۹۴, ۱۰:۳۰ صبح)، مگنوس کارلسن (۱۰-فروردين-۹۴, ۰۲:۳۰ عصر)، mishdi (۱۳-آبان-۹۳, ۰۹:۳۷ صبح)، Saee-king (۳۱-مرداد-۹۳, ۰۳:۰۴ عصر)، nedabani (۹-تير-۹۳, ۱۲:۵۲ عصر)، kabus22 (۲-خرداد-۹۳, ۰۴:۲۷ عصر)، chessplayer278 (۲۴-اسفند-۹۲, ۱۱:۲۶ عصر)، cybercoder (۱۵-دي-۹۲, ۰۱:۵۹ صبح)، seyedalizebarjad (۸-آبان-۹۲, ۱۲:۳۲ صبح)، حمید خدابنده لو (۳۱-شهريور-۹۲, ۰۱:۲۱ عصر)، Rioman (۳-مرداد-۹۲, ۱۲:۰۶ عصر)، Admin (۲۶-خرداد-۹۲, ۱۰:۰۷ صبح)، mass_khn (۲۲-خرداد-۹۲, ۰۱:۱۹ صبح)، mohammadi (۲۱-خرداد-۹۲, ۱۱:۵۹ صبح)، Mr_Amin (۲۱-خرداد-۹۲, ۰۱:۰۲ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان