انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

نرم افزار شطرنجی با این مشخصات
زمان کنونی: ۹-فروردين-۰۳, ۰۸:۴۳ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: semirom
آخرین ارسال: parsley
پاسخ ها 13
بازدید 56214

نویسنده پیام
کاربر سایت
کاربر سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 1
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
ریتينگ

سطح: 1
اعتبار: 0 / 8
مهارت: 1 / 280
تجربه: 34 / 100
سپاس ها 4
سپاس شده 9 بار در 5 ارسال

ارسال: #1
سلام دوستان
سلام و درود
آقای ادمین آیا برنامه ای هست که ما ترکیبی را به او بدهیم بعد با او بازی کنیم ببینیم در این موقعیت خاص چیکار می کند
مثلا برای کامپیوتر 4 سرباز 1 وزیر و 1 اسب باشد بعد با او به مسابقه بپردازیم تا ببینیم کامپیوتر در برابر ما چه می کند
ممنون می شوم پاسخ من را بدهید
ممنون از سایت خوبتون
مریم فراستی
۸-دي-۹۱ ۰۴:۳۱ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، nedabani
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,202
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #2
RE: نرم افزار شطرنجی با این مشخصات
با سلام
در حال حاضر قویترین برنامه در این زمینه Fritz هستش!به لینک زیر برید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۸-دي-۹۱ ۰۵:۳۰ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط semirom ، viero ، kavir85 ، nedabani ، parsley
کاربر سایت
کاربر سایت

مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
ریتينگ

سپاس ها 4

ارسال: #3
آیا امکانی برای شبیه سازی در آن برنامه موجود هست؟
منظورم اینه آیا میشه بازی را شبیه سازی کرد بعد با کامپیوتر بازی کنیم تا ببینیم در این شرایط کامپیوتر چه حرکتی می کند
با تشکر مریم فراستی
۹-دي-۹۱ ۰۱:۱۴ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط nedabani
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,202
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #4
همچین امکانی در برنامه هست و شما میتونید هر وضعیتی رو به برنامه بدید تا بهترین حرکت رو به شما بگه!
موفق باشید.

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت

کانال

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۹-دي-۹۱ ۰۱:۲۸ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط kavir85 ، nedabani
مدیر ارشد انجمن

مدیر ارشد انجمن

اعتبار: 30
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
7 سال
گشايش مورد علاقه
C4
ریتينگ
دلنوشته من خدمت به هموطنانم افتخار من است

سطح: 14
اعتبار: 16 / 325
مهارت: 75 / 10,809
تجربه: 1 / 100
سپاس ها 152
سپاس شده 289 بار در 164 ارسال

ارسال: #5
سلام
شما می توانید دربرنامه Fritz12 و یا هر ورژن دیگر از قسمت New game به قسمت Position Setup و ابتدا از گزینه Clear board صفحه را از مهره ها خالی کنید وبعد position مد نظر را بروی صفحه بچینید حال درصورت تمایل از قسمت Slide to move با مشخص نمودن white یا black نوبت حرکت را به سیستم بدهید ویاok را زده به صفحه اصلی برگشته وخودتان با آن بازی کنید و همچنین می توان از قسمت Move number تعداد حرکات را مشخص نمایید بیشتر در حل مساله به کار می رود
برای دیدن پیشنهاد های برنامه در صفحه اصلی Infinite Analysis رافعال نمایید .
امیدوارم مشکل شما رفع شده باشد.

موفق باشید

mohammadi
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-دي-۹۱ ۰۲:۳۸ عصر، توسط mohammadi.)
۹-دي-۹۱ ۰۲:۳۱ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، semirom ، viero ، alistone ، kavir85 ، nedabani ، عباس377 ، parsley
کاربر سایت
کاربر سایت

مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
ریتينگ

سپاس ها 4

ارسال: #6
جواب شما بسیار کامل بود و مشکل من را حل کرد باز هم ممنون متشکر
۱۱-دي-۹۱ ۰۹:۳۹ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط mohammadi ، kavir85 ، nedabani
کاربر سایت
کاربر سایت

مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
ریتينگ

سپاس ها 4

ارسال: #7
ببخشید آقایه محمدی 1 چطور سرعت حرکت را در فریتز 13 بالا ببریم
2چیکار کنیم که سفید ما باشیم و سیاه کامپیوتر

در آخر هم چیکار کنیم که قدرت کامپیوتر بیشتر بشه و چه گزینه ای را باید زد تا همه تنظیمات بصورت اول برگردد ممنون66
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-دي-۹۱ ۱۱:۴۰ عصر، توسط semirom.)
۱۱-دي-۹۱ ۱۰:۱۴ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط mohammadi ، nedabani
مدیر ارشد انجمن

مدیر ارشد انجمن

مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
7 سال
گشايش مورد علاقه
C4
ریتينگ

سپاس ها 152

ارسال: #8
سلام
در صفحه باز شده برنامه پایین صفحه عبارت Fritz12 یا13 رامی زنیم در پنجره باز شده در قسمت Hashtable بیشترین مقدار MBرا انتخاب می کنیم.
برای انجام یک بازی ابتدا New game و زمان بازی را از عبارت های Blitz GameویاLong Game انتخاب می کنیم اگر فلش قرمزرنگ Move Nowرابزنیم کامپیوتر سفید می باشد اما اگرحرکت اول را با سفید انجام دهیم سیاه کامپیوتر می باشد می توان از گزینه Level در صفحه اصلی از عبارتFixed depthاستفاده نمایید وقدرت تحلیل سیستم را بالاببرید با رفتن به مراحل قبل می توان تغییرات انجام شده را دوباره به حالت اولیه برگردانید.
ممنون ازشما که انجمن شطرنج ایرانیان را جهت پاسخ به سوالات خود انتخاب نموده اید ومطالب سایت را دنبال می کنید
منتظر مطالب ونظرات ارزشمند شما هستیم امیدواریم انجمن شطرنج ایرانیان را یاری نمایید.

mohammadi
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-دي-۹۱ ۱۲:۵۲ صبح، توسط mohammadi.)
۱۱-دي-۹۱ ۱۱:۵۰ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، nedabani ، parsley
کاربر سایت
کاربر سایت

مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
ریتينگ

سپاس ها 4

ارسال: #9
بسیار عالی و کامل است
سوال دیگری که من داشتم این بود زمانی که ما s فشار داده تا به پزیشن ستاب بریم قبل از ورود به چند گزینه روبرو می شویم 0،1 ،1/2 1/2 معانی این دکمه ها چیست و قسمت اول جمله بالای را درست متوجه نشدیم آیا همان options----tablebases engine و mb را افزایش می دهین ؟
و آیا می شود تخته شطرنج را در خود صفحه پزیشن سیتاب(S) عوض کرد چون موقعی که می خواهیم صفحه ای را شبیه سازی کنیم با مشکل بر می خورم
۱۲-دي-۹۱ ۰۳:۰۶ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط nedabani
مدیر ارشد انجمن

مدیر ارشد انجمن

مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
7 سال
گشايش مورد علاقه
C4
ریتينگ

سپاس ها 152

ارسال: #10
تعیین نتیجه بازی به صورت دلخواه در صورتی که امکان آن وجود داشته باشد برنامه ادامه آن را انجام می دهد
بله شما می توانید از روش دیگر در ورژن 12مقدار MB اختصاص یافته را افزایش دهیدEngineوChange Main Engine
امکان تغییرصفحه شطرنج دراین حالت وجود ندارد

mohammadi
۱۲-دي-۹۱ ۰۷:۳۳ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط semirom ، mohsen987 ، nedabani

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
70 کاربردرحال خواندن این موضوع:
ali321 (۵-آذر-۰۰, ۰۱:۵۴ صبح)، mohammad0011 (۱۴-دي-۹۹, ۱۱:۰۶ عصر)، Mehr13Mir48 (۱۹-ارديبهشت-۹۹, ۰۵:۵۰ صبح)، Lyanna (۲۹-مهر-۹۸, ۰۹:۰۷ عصر)، ایمان پروین (۱۷-مهر-۹۸, ۱۲:۴۵ عصر)، golchehre (۲۶-ارديبهشت-۹۸, ۰۱:۲۱ عصر)، مهران1354 (۱۲-فروردين-۹۸, ۱۲:۴۵ صبح)، parsley (۱۹-اسفند-۹۷, ۰۱:۳۱ عصر)، ahmadrz (۱۵-آذر-۹۷, ۰۶:۱۴ عصر)، Meraj shargh (۱۹-مرداد-۹۷, ۱۲:۳۴ صبح)، 52622 (۲۷-تير-۹۷, ۰۱:۴۱ عصر)، naser.c89 (۱۴-فروردين-۹۷, ۰۱:۲۶ عصر)، jalalghm (۱۵-آبان-۹۶, ۱۱:۵۵ عصر)، mohsent (۲۲-مهر-۹۶, ۰۱:۴۷ عصر)، fazelit (۱۴-خرداد-۹۶, ۰۱:۵۱ عصر)، mahdi12345 (۲۹-ارديبهشت-۹۶, ۰۹:۴۸ عصر)، nkh-safdel (۱۷-فروردين-۹۶, ۱۰:۱۱ صبح)، sobeng1400 (۸-فروردين-۹۶, ۱۰:۳۵ صبح)، خاتمی (۱۴-اسفند-۹۵, ۱۲:۰۳ عصر)، deilam (۱۳-اسفند-۹۵, ۰۱:۲۱ صبح)، sac8876 (۷-اسفند-۹۵, ۰۹:۵۶ صبح)، @Amir (۲-اسفند-۹۵, ۰۱:۱۸ صبح)، nazanin235 (۱-اسفند-۹۵, ۱۲:۵۷ عصر)، مهدی کمال زارع (۱۴-بهمن-۹۵, ۰۱:۱۲ عصر)، baabak741 (۱۳-بهمن-۹۵, ۱۲:۰۶ صبح)، fogyfog (۸-بهمن-۹۵, ۰۸:۲۸ عصر)، 1670056090 (۵-بهمن-۹۵, ۰۹:۵۶ عصر)، Mohamad.b (۱۴-دي-۹۵, ۱۱:۲۴ عصر)، dentferi67 (۱۲-دي-۹۵, ۰۱:۱۱ صبح)، majid-a (۱۱-دي-۹۵, ۰۸:۳۹ عصر)، nazanin.R (۴-دي-۹۵, ۰۲:۴۹ عصر)، Admin (۲-دي-۹۵, ۰۴:۲۴ عصر)، reflexive (۱۸-آذر-۹۵, ۰۷:۰۴ صبح)، gh452003 (۱۹-آبان-۹۵, ۰۹:۴۲ عصر)، afshin321 (۶-آبان-۹۵, ۱۲:۰۹ عصر)، Farhadfoolady (۱۳-شهريور-۹۵, ۰۶:۲۳ عصر)، sinaa30 (۲۵-مرداد-۹۵, ۰۸:۱۳ عصر)، Amir023 (۱۵-مرداد-۹۵, ۰۲:۴۲ عصر)، zsh84_myth (۶-ارديبهشت-۹۵, ۰۲:۵۳ صبح)، ar-akbari (۱۴-اسفند-۹۴, ۰۵:۳۷ عصر)، pourdizaji (۱۴-بهمن-۹۴, ۰۶:۴۶ صبح)، mostafa3 (۱۲-آذر-۹۴, ۰۹:۴۳ صبح)، عباس377 (۱-آبان-۹۴, ۱۱:۴۳ صبح)، نادر (۲۷-شهريور-۹۴, ۰۶:۱۲ عصر)، مهدی شریفی 1 (۲۲-شهريور-۹۴, ۰۲:۵۱ عصر)، nematabadi (۲۲-شهريور-۹۴, ۱۱:۰۶ صبح)، alihaghighi (۲۱-شهريور-۹۴, ۱۲:۱۶ صبح)، parantezbaz (۲۰-شهريور-۹۴, ۰۸:۰۱ عصر)، nbaamirreza (۲۰-شهريور-۹۴, ۱۲:۲۱ عصر)، Saee-king (۱۸-شهريور-۹۴, ۰۸:۰۰ صبح)، barad (۱۷-شهريور-۹۴, ۰۹:۳۹ عصر)، kamranp (۱۶-شهريور-۹۴, ۱۰:۰۰ عصر)، gh_jahedi (۱۶-شهريور-۹۴, ۱۱:۱۷ صبح)، GolAgha (۱۶-شهريور-۹۴, ۱۱:۰۳ صبح)، mashaallah (۱۴-شهريور-۹۴, ۱۲:۲۳ عصر)، adra (۴-شهريور-۹۴, ۰۵:۰۴ عصر)، ارمین (۱۶-فروردين-۹۴, ۰۶:۵۹ عصر)، arashn (۲۳-آذر-۹۳, ۰۹:۳۰ عصر)، omid omran (۹-آذر-۹۳, ۰۲:۰۳ عصر)، mohamadhossein (۷-آذر-۹۳, ۱۱:۲۲ صبح)، reza199512 (۲-آذر-۹۳, ۰۲:۱۲ عصر)، feryachmaz (۷-آبان-۹۳, ۰۸:۳۹ عصر)، reza63 (۶-آبان-۹۳, ۰۵:۱۲ صبح)، mazdak (۱-آبان-۹۳, ۱۱:۵۵ صبح)، rez7am (۵-مهر-۹۳, ۰۸:۴۹ صبح)، amr (۱۹-شهريور-۹۳, ۰۲:۲۳ عصر)، rook (۲۹-مرداد-۹۳, ۰۹:۵۹ عصر)، flame (۲۴-مرداد-۹۳, ۰۴:۱۴ صبح)، ffa2 (۱۵-مرداد-۹۳, ۱۲:۱۵ صبح)، Arash3626 (۴-مرداد-۹۳, ۰۶:۲۸ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان