انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

مصاحبه با نایجل شورت
زمان کنونی: ۱۰-فروردين-۰۳, ۰۵:۲۲ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 8905

مصاحبه با نایجل شورت
نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,205
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #1
thumb مصاحبه با نایجل شورت
مصاحبه با "نایجل شورت"

"نایجل شورت" را به یاد آورید ٬

یک استاد بزرگ
٬
فینالیست مسابقه عنوان قهرمانی جهان ٬مربی ٬ نویسنده و روزنامه نگار بعضی از ما با شنیدن اسم او به یاد دفاع فرانسوی می افتیم که گشایش مورد علاقه او در سالها پیش بوده است. اما از صفحه شطرنج که بگذریم این مرد به خاطر نوشته ها و گزارشات بامزه و شوخ طبع خود در باره مسابقات شطرنج خیلی معروف است. "ادوین لام" با این نویسنده مصاحبه ای ترتیب داده است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

همه ما "نایجل شورت" را به عنوان بازیکنی (بازیکن شماره دو انگلستان بعد از مایکل آدامز) بیشتر به خاطر باختش در برابر "گری کاسپاروف" در فینال عنوان قهرمانی جهان در سال 1993 میشناسند. نباید "نایجل شورت" را فقط کسی بدانیم که قهرمانان پیشین جهان مثل "گری کاسپاروف" یا "آناتولی کارپوف" را شکست داده است ٬ کنار مقام های درخشان او در زمینه فردی در شطرنج ٬ او همچنین یک پایه ثابت در مسابقات تیمی انگلستان بوده است که شاگردان خود را در المپیاد های بیشمار شطرنج ٬ مسابقات قهرمانی تیمی اروپا ٬ مسابقات قهرمانی تیمی جهان آماده کرده است. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از صفحه شطرنج که بگذریم این مرد به خاطر نوشته ها و گزارشات شوخ طبع خود در باره مسابقات شطرنج خیلی معروف است. نوشته های او با نوشته های بسیاری از نویسندگان خشک شطرنج که از نوشته های خود خیلی راضی به نظر میرسند تفاوت دارد. نوشته های او در روزنامه هایی مانند "ساندی تایمز ,دیلی تلگراف , دیلی میل و اسپکتاتور" به چاپ رسیده است.
در حالی که بازی های او خیلی خوب گرد آوری شده و قابل دسترس است , نوشته های شطرنجی او اینطور نیستند , در این مصاحبه اجازه بدهید که راجع به "نایجل شورت" به عنوان نویسنده بیشتر بدانیم.

ادوین لام : آیا شما خود را در درجه اول به عنوان بازیکن شطرنج میدانید و بعد به عنوان نویسنده شطرنجی یا بر عکس ؟ [b]نایجل شورت : من همیشه در درجه اول خود را یک بازیکن شطرنج میدانم , حتی در سال 2005 که من تقریبا هیچ بازیی نداشتم و تنها در آمد من برای امرار معاش از طریق نویسندگی بود باز هم خود را در درجه اول یک بازیکن میدانستم. ادوین لام :اولین نوشته شطرنجی شما کی بود؟
نایجل شورت : من جواب این سئوال را دقیقا نمیدانم . فکر میکنم آن موقع 18 ساله بودم که از من خواستند در روزنامه "ساندی تایمز" به جای "پیتر کلارک" که دوران نقاهت بیماری خود را سپری میکرد بنویسم. ادوین لام : چه حسی به شما میگفت که شما توانایی این را داری که نویسنده شطرنجی شوید؟ نایجل شورت: من واقعا اتفاقی وارد دنیای نویسندگی شدم. من دانش آموز خیلی ضعیفی بودم و به خاطر نتایج بد تحصیلی ام از دو مدرسه اخراج شده بودم و به همین دلیل در سن 17 سالگی دچار خود کم بینی خیلی زیادی بودم. دوست من "دامینیک لاسان" کاملاً بر خلاف عقاید دیگران بود و میگفت که من فرد خیلی باهوش و توانایی هستم , او از من خواست که برای روزنامه "اسپکتاتور" مروری بر کتاب "کاسپاروف و تریل فورد" با عنوان" فرزند تغییر "( زندگی نامه "کاسپاروف" از زبان خودش) داشته باشم و خود او نیز همزمان در حال انجام این کار بود. من این کار را انجام دادم و او از کار من خیلی خوشش آمد و از همه مهمتر متن من را برای روزنامه ویرایش ادبی کرد و فکر میکنم این لحظه ای بود که من باور کردم که میتوانم یک نویسنده خوب بشوم. ادوین لام: وقتی که شما به عنوان یک نویسنده شطرنجی شروع به کار کردید هدف شما برای خود چه بود؟ آیا شما این رویا را در سر داشتید که روزی برای مردم در سراسر جهان گزارش تهیه کنید؟ نایجل شورت: من اولین بار نویسندگی را به عنوان یک شغل دائم در روزنامه "دیلی تلگراف" وقتی که یک ستون برای شطرنج برای من اختصاص داده بودند تجربه کردم. واقعاً هیچ آرزوی بزرگی در سر نداشتم فقط این کار یک منبع درآمد خوب برای من بود. فکر میکنم مدتی طول کشید تا من راه خود را پیدا کنم. ادوین لام: ممکن است به ما بگویید که راه خود را در طول سالها به عنوان یک نویسنده شطرنجی چگونه طی کرده اید؟ نایجل شورت: بهترین کارهای من در طول 10 سالی بود که در روزنامه "ساندی تلگراف" مشغول نویسندگی بودم. البته که همه کارهای من شاهکار نبود ولی من همیشه سعی میکردم به طور مرتب مقاله های تند وتیز و همچنین بامزه و جالب داشته باشم و اگر بخواهیم صادقانه به این موضوع نگاه کنیم من این کار ها را یک گلچین ادبی نمیدانم.من همچنین از عکس العمل های مثبت خوانندگان گزارش من در مورد قهرمانی جهان در "سان لوئیس" در سایت chessbase خیلی خوشحال شدم .مردم خیلی زیادی به این سایت ایمیل زده بودند و گزارش ها من را تحسین کرده بودند.این کاملاً مشخص است که خیلی از مردم فقط انبوه تحلیل ها از بازی ها را نمیخواهند بلکه آنها هیجان ٬ مزه و چاشنی و همچنین توصیفات خوب را خواستارند. تقریباً همه کسانی که من آنها را میشناسم جلد یک یا جلد دو کتاب "پیشینیان بزرگ من " از "کاسپاروف" را دارند ولی من دریافتم آنها خیلی ساده این کتاب را فقط دارند اما آن را نخوانده اند و همان طور که گفتم از تحلیل های زیاد و شاخه های مختلف بازی ها خسته شده اند. ادوین لام: به نظر شما نقش یک نویسنده شطرنجی چیست؟ نایجل شورت: نویسندگان شطرنجی باید مردم را آگاه و همچنین سرگرم کنند. ادوین لام: در سال 1990اینترنت به عنوان یک غول عظیم ظاهر شد ٬ به نظر شما اینترنت چگونه صورت نویسندگی شطرنجی را تغییر داده است؟ نایجل شورت: اینترنت پوشش دادن مسابقات را خیلی ساده تر کرده است. ادوین لام: و همچنین اینترنت چگونه نقش یک نویسنده شطرنجی را در 15 سال اخیر تغییر داده است؟ نایجل شورت: این روزها مردمی که پشت رایانه خود مینشیند و بازی ها را نگاه میکنند خیلی آگاه هستند و بنابراین نویسندگانی که فقط مطالب اینترنتی را کپی و در مقاله خود میگذارند در واقع هیچ چیز ارزشمندی نمیسازند.من مطمئن هستم که نیاز های خیلی زیادی به نوشته های طنز آمیز ,سازنده ٬ سرگرم کننده ومقاله های با کیفیت وجود دارد که هنوز تامین نشده است. ادوین لام: در طول چند سال گذشته شطرنج بازان زیادی به وبلاگ نویسی پرداخته اند ٬ به نظر شما تفاوت این نوشته ها با نوشته هایی که نویسندگان شطرنجی می نویسند چه میباشد؟[/b] نایجل شورت: من راجع به این موضوع زیاد فکر نکرده ام.

ادوین لام: از شما برای این مصاحبه جالب تشکر میکنم.
منبع:شطرنجیان

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۲-اسفند-۹۱ ۱۱:۲۲ صبح
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط amir-nobi ، shahin

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
9 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Saee-king (۱۸-تير-۹۶, ۰۲:۵۴ عصر)، A1_STAR1 (۲۷-مهر-۹۴, ۰۳:۳۴ عصر)، fhdfghd (۲۲-تير-۹۴, ۱۱:۳۷ عصر)، shahinngz (۲۶-دي-۹۳, ۰۲:۱۵ عصر)، djamal (۲۰-دي-۹۳, ۰۱:۱۶ صبح)، citylife (۴-آذر-۹۳, ۰۲:۲۱ عصر)، mm501 (۲۱-شهريور-۹۲, ۰۲:۰۴ عصر)، kaysa (۱۲-شهريور-۹۲, ۰۸:۲۱ صبح)، Karbar (۲۹-مرداد-۹۲, ۱۰:۲۶ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان