انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

مصاحبه کاسپاروف درباره انصراف کارلسن
زمان کنونی: ۹-فروردين-۰۳, ۰۸:۳۷ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohsen987
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 2
بازدید 16798

نویسنده پیام
کاربر ارزشمند
کاربر ارزشمند

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 32
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
کمتر از 1 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من دوست دارم دنیا را و دوست دارم دنیا را به خاطر خدا

سطح: 16
اعتبار: 30 / 383
مهارت: 101 / 11,965
تجربه: 33 / 100
سپاس ها 187
سپاس شده 202 بار در 122 ارسال

ارسال: #1
[تصویر:  wijk11-14-fa.jpg]

اگر چه انصراف مگنوس کارلسن از شرکت در مسابقات جهانی شطرنج باعث تحیر همگان شده اما گفته شده که پشت این تصمیم گیری, کاسپاروف مربی سابق او بوده.در یک مصاحبه که اخیرا" توسط یک روزنامه آلمانی با گری کاسپاروف صورت گرفته,او اعلام کرده که بااین تصمیم گیری شاگرد سابق خود کاملا" مخالف است.متن مصاحبه کاسپاروف به شرح زیر بوده:
در 23 دسامبر شاگرد سابق شما مگنوس کارلسن رسما" اعلام کرده که قصد شرکت در مسابقات جهانی شطرنج را ندارد.نظر شما در این رابطه چیست؟
کاسپاروف:این تصمیم به هیچ وجه تصمیم درستی نیست.او در سنی است که برای پیشرفت نیاز به شرکت در چنین رقابت هایی را دارد.
_آیا شما انگیزه او از این تصمیم را می دانید؟

کاسپاروف:کارلسن در رابطه با نحوه زمانبندی مسابقات اعتراض داشت.البته از نظر من نیز جدول زمانبندیFIDE در این مسابقات مناسنب نیست و من به شخصه موافق نیستم که مسابقات بدون فاصله بین مراحل یک چهارم نهایی,نیمه نهایی و نهایی برگزار شود.البته به عقیده من انتقاد کارلسن از نحوه برگزاری مسابقات فقط یک بهانه بود.
_بنابراین انگیزه واقعی او از این تصمیم چه بوده؟
کاسپاروف:به نظر می رسد که کارلسن از شرکت در چنین مسابقات جدی احساس آرامش نمی کند.
_بعضی از ناظرین بر این باورند که انصراف کارلسن بر اساس تصمیم شما بوده.
کاسپاروف:من هرگز چنین پیشنهادی را به او نکردم.همکاری ما در بهار گذشته به پایان رسید.
_آیا شما از اینکه یک سال مربی او بودید پشیمان هستید؟

_کاسپاروف:اصلا" و به هیچ وجه.آموزش و تمرین با چنین بازیکن با هوش و با استعدادی مایه مباحات و شادمانی من است.من به کارلسن کمک کردم تا نقاط ضعف خود را تقویت کند و با استفاده از روشهای سیستماتیک بتواند بازیهای بهتری را ارایه دهد.
_زمانی که شنیدید کارلسن از شرکت در مسابقات جهانی انصراف داده چه فکری کردید؟

کاسپاروف:من اصلا" تعجب نکردم.یک سال پیش در تور آموزشی که در مراکش داشتیم,به او گفتم که تجربه ی او کافی نیست و باید در مسابقات بیشتری شرکت کند اما او از ادامه این بحث سر باز زد.من حتی به او پیشنهاد کردم که یک مسابقه آموزشی با بازیکنانی که امکان کاندید شدن در مسابقات جهانی را ندارند ترتیب دهد.

_زمانی که شما در صدر ریتینگ جهانی بودید ,در آن سال شما تنها یک باخت داشتید در صورتی که کارلسن در سه ماه اخیر به ترتیب 7 بازی را باخته.چرا؟

کاسپاروف:از نظر من تنها دلیلی که می تواند وجود داشته باشد این است که او نیاز به تمرینات جدی دارد.تمریناتی که در آن مداوما" در گیر شطرنج باشد و ذکاوت و سرعت خود را افزایش دهد.باخت او از آناند در لندن جدا" یک فاجعه بود و در رویارویی با کرامنیک می توانست بهتر ظاهر شود.اگر چه برنده شدن او در تورنومنت بیانگر این بود که او همچنان تواناییهای بالقوه ای دارد که می تواند در آینده خود را بهتر نشان دهد.او در جدول ریتینگ خارق العاده بود اگر اوبه شدت تمرین کند می تواند برتری خود را به همگان ثابت کند.
_آیا این امکان در آینده وجود دارد که دوباره مربیگری او را بر عهده بگیرید؟
کاسپاروف:نه.او دیگر بزرگ شده و می تواند مسیولیت کارهایش را بر عهده گیرد.
_آیا به نظر شما زمان مناسبی است که کارلسن این فرصت را از دست بدهد؟

کاسپاروف:او نیاز به زمان دارد تا به آینده خود فکر کند.به نظر می رسد که همه چیز برای او به آسانی اتفاق افتاده.اما رقیبهای او در این مدت دست از تلاش نکشیدند.سال پیش او شطرنج دنیا را تحت شعاع خود قرار داد اما پیشرفت او ادامه پیدا نکرد.اگر او کار خود را با جدیت ادامه می داد می توانست حتی رکورد من را نیز بشکند.

_زمانی که شما هم سن الان کارلسن بودید نه تنها در جدول FIDE قهرمان بودید بلکه برای کسب عنوان قهرمانی جهان نیز تلاش کردید و برنده آن شدید و همچنین در مقابل فدراسیون شطرنج شوروی مقاومت کردید.این اتفاقات که از 19 تا 22 سالگی برای شما افتاد چه تاثیری داشت؟
کاسپاروف:من با این اتفاقات توانستم که جایگاه خودم را حفظ کنم .اینگونه چالش ها باعث قوی تر شدن شخصیت افراد می شود.
_اما به نظر شما این عادلانه است که یک قهرمان 20 ساله قربانی این حواشی شود؟

کاسپاروف:زمانی شما می توانید در رابطه با قربانی شدن صحبت کنید که او این کار را برای دیگران انجام داده باشد در صورتی که این کار بیشترین منفعت را برای خودش داشت.
انجمن شطرنجبازان حرفه ای [تصویر:  smiley36.gif]

۱۴-مرداد-۹۲ ۱۰:۳۰ صبح
جستجو
 سپاس شده توسط Admin ، kavir85 ، mohammadamin ، nedabani ، Saee-king
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,202
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #2
RE: مصاحبه کاسپاروف درباره انصراف کارلسن
موضوع قفل و پست های اسپم پاک شدن!

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۱۹-مرداد-۹۲ ۱۲:۳۰ عصر
وبسایت جستجو

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
38 کاربردرحال خواندن این موضوع:
srm (۴-فروردين-۰۰, ۱۱:۳۸ صبح)، sirvan_86 (۲۰-دي-۹۹, ۰۸:۵۴ عصر)، بهنام فلاح (۱۹-آبان-۹۶, ۰۶:۲۴ صبح)، masoud1989nz (۱۸-فروردين-۹۶, ۱۲:۴۸ صبح)، Vahid28 (۱۶-آذر-۹۵, ۰۸:۵۲ عصر)، mostafa3 (۱۶-اسفند-۹۴, ۰۹:۳۵ عصر)، H.mahyari (۹-اسفند-۹۴, ۰۵:۱۵ عصر)، حمید22 (۲۳-بهمن-۹۴, ۰۹:۱۸ عصر)، tasliman (۱۷-دي-۹۴, ۱۱:۱۲ صبح)، Admin (۱۹-مرداد-۹۴, ۱۱:۳۵ صبح)، Boby Fischer (۸-تير-۹۴, ۰۵:۴۴ صبح)، مگنوس کارلسن (۱۰-فروردين-۹۴, ۰۲:۲۹ عصر)، david_violaw (۱۷-آذر-۹۳, ۱۱:۳۳ صبح)، reza199512 (۱۴-آذر-۹۳, ۱۱:۲۸ عصر)، Saee-king (۳۱-مرداد-۹۳, ۰۳:۰۴ عصر)، kabus22 (۲-خرداد-۹۳, ۰۴:۲۶ عصر)، salar (۳-ارديبهشت-۹۳, ۱۱:۲۳ عصر)، cybercoder (۱۵-دي-۹۲, ۰۱:۵۹ صبح)، tavakolipourali (۹-مهر-۹۲, ۰۵:۱۹ عصر)، nasim (۱۸-شهريور-۹۲, ۰۶:۵۹ عصر)، Rioman (۶-شهريور-۹۲, ۰۹:۰۸ صبح)، alireza.mirzai (۴-شهريور-۹۲, ۱۱:۴۸ صبح)، soheil seiffori (۴-شهريور-۹۲, ۱۰:۴۸ صبح)، nedabani (۲۱-مرداد-۹۲, ۱۱:۲۶ صبح)، mohsen987 (۲۰-مرداد-۹۲, ۰۱:۲۶ عصر)، rasool (۲۰-مرداد-۹۲, ۰۱:۰۰ صبح)، jjsaeed (۲۰-مرداد-۹۲, ۱۲:۲۳ صبح)، mm501 (۱۹-مرداد-۹۲, ۰۴:۵۵ عصر)، amir-nobi (۱۸-مرداد-۹۲, ۰۹:۱۶ عصر)، Karbar (۱۷-مرداد-۹۲, ۰۶:۱۸ عصر)، artman (۱۷-مرداد-۹۲, ۰۵:۱۰ صبح)، mohammadamin (۱۶-مرداد-۹۲, ۱۱:۵۶ صبح)، GM2013 (۱۵-مرداد-۹۲, ۰۴:۵۱ عصر)، m_maleki86 (۱۵-مرداد-۹۲, ۱۲:۴۹ عصر)، kavir85 (۱۵-مرداد-۹۲, ۰۳:۴۲ صبح)، !H3S!HUNTERH3@RT (۱۴-مرداد-۹۲, ۱۱:۳۳ عصر)، azizi (۱۴-مرداد-۹۲, ۰۴:۳۶ عصر)، roushan (۱۴-مرداد-۹۲, ۰۳:۵۵ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان