انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

آموزش دفاع کاروکان
زمان کنونی: ۱۰-فروردين-۰۳, ۱۲:۲۳ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohsen987
آخرین ارسال: mohsen987
پاسخ ها 3
بازدید 17150

آموزش دفاع کاروکان
نویسنده پیام
کاربر ارزشمند
کاربر ارزشمند

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 32
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
کمتر از 1 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من دوست دارم دنیا را و دوست دارم دنیا را به خاطر خدا

سطح: 16
اعتبار: 30 / 383
مهارت: 101 / 11,966
تجربه: 33 / 100
سپاس ها 187
سپاس شده 202 بار در 122 ارسال

ارسال: #1
آموزش دفاع کاروکان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دفاع کاروکان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

1.e4

c6

2.d4

d5

3.Nc3

dxe4

4.Nxe4

Bf5
منبع:www.shatranj-mohsen.blogfa.com
بچه ها نظرتون رو در مورد این دفاع بگید مثلا بگید چه ضعف هایی داره
Smiley19
۲۳-مرداد-۹۲ ۰۲:۴۹ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin
کاربر سایت

کاربر سایت

اعتبار: 3
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
5 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من

سطح: 2
اعتبار: 0 / 37
مهارت: 4 / 1,171
تجربه: 50 / 100
سپاس ها 8
سپاس شده 24 بار در 14 ارسال

ارسال: #2
RE: آموزش دفاع کاروکان
الان تو با گفتن همین چهار تا حرکت اینو آموزش دادی 7تا سیستم قابل قبول و 3 تا ریسکی برای سیاه تو این شروع بازی وجود داره مگه آموزشش الکیه کتاب کارپوف که تو سایت هست تو 300صفحه فقط یکی از این سیستم ها رو بررسی کرده!! البته همه ی سیتم هاش انقدر برسی نمیخوان ولی می تونستی از این طرف اونطرف مختصر توضیحی در باره ی هر سیستم جمع آوری کنی
از دفاع های مکتب مدرن به حساب می آید (یعنی به حریف مرکز رو میده بعد به مرکزش حمله می کنه)
شاخه های اصلی این دفاع شامل :سیستم کلاسیک_ حمله ی پانو_ آنتی کارو کان_سیستم فلور _ کاروکان تعویزی_کارو کان دو اسب_کاروکانadvance (همون سیستم e5)_سیستم گرگونیتذه _سیستم بونشتاین لارسن_سیستم تاتاکوور نیمزویچ _کاروکان بسته هست که سر فرست یکی یکی توضیح می دم

صدای بی صدا (سفید امضا کردم) [تصویر:  null]
۵-شهريور-۹۲ ۱۲:۱۷ صبح
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، mohsen987
کاربر ارزشمند
کاربر ارزشمند

اعتبار: 32
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
کمتر از 1 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من دوست دارم دنیا را و دوست دارم دنیا را به خاطر خدا

سطح: 16
اعتبار: 30 / 383
مهارت: 101 / 11,966
تجربه: 33 / 100
سپاس ها 187
سپاس شده 202 بار در 122 ارسال

ارسال: #3
RE: آموزش دفاع کاروکان
اگه منظور شما آموزش کامله توی وبلاگم (شطرنج ها) هست کاملش95
۵-شهريور-۹۲ ۰۱:۰۶ عصر
جستجو پاسخ

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
70 کاربردرحال خواندن این موضوع:
armannilgon@gmail.com (۵-اسفند-۰۲, ۰۳:۵۸ عصر)، AlishahiTr (۱۶-آبان-۰۲, ۰۴:۵۵ عصر)، Chess_love (۴-شهريور-۰۱, ۱۰:۵۷ صبح)، حسین روشن (۲۴-دي-۰۰, ۰۵:۴۷ عصر)، Amiirrza (۱۸-شهريور-۰۰, ۰۲:۱۴ صبح)، Rmiraj (۱۶-تير-۰۰, ۰۸:۰۲ عصر)، nina (۲۱-ارديبهشت-۹۹, ۱۱:۴۲ صبح)، Msb226 (۱۸-دي-۹۸, ۰۴:۱۱ عصر)، peyman218 (۱۴-دي-۹۸, ۰۹:۴۲ صبح)، J.a.m (۲۵-مهر-۹۸, ۰۲:۱۲ عصر)، حمید رضا محبی رضوانی (۲۳-مرداد-۹۸, ۱۱:۴۴ عصر)، امیرفخار (۳۱-تير-۹۸, ۰۷:۲۸ عصر)، عسل (۲۰-تير-۹۸, ۱۰:۳۸ صبح)، پرشین ری (۲۱-فروردين-۹۸, ۰۱:۳۱ عصر)، kooshkia (۱۸-فروردين-۹۸, ۰۲:۲۷ عصر)، h.r.esmaeili1360@gmail.com (۹-فروردين-۹۸, ۱۰:۳۹ صبح)، ms_zazo (۱۷-اسفند-۹۷, ۱۱:۳۹ عصر)، golkar_19000@yahoo.com (۱۱-اسفند-۹۷, ۱۰:۵۰ صبح)، Najafi1 (۴-اسفند-۹۷, ۰۶:۰۳ عصر)، Hassan rezaihajivarh@gmail.com (۱-اسفند-۹۷, ۱۰:۳۱ عصر)، samir4747 (۲۳-دي-۹۷, ۱۲:۳۰ صبح)، نیما رضوانی (۲۲-آذر-۹۷, ۱۲:۵۳ عصر)، HR-62 (۱۵-آبان-۹۷, ۰۲:۳۸ عصر)، Hookarp (۹-مهر-۹۷, ۰۶:۰۵ عصر)، Meraj shargh (۱۹-مرداد-۹۷, ۰۸:۳۷ صبح)، Hydra (۲۱-خرداد-۹۷, ۰۴:۵۳ عصر)، یاسین1385 (۱۸-خرداد-۹۷, ۰۸:۴۶ عصر)، user2002 (۳-اسفند-۹۶, ۰۱:۲۲ صبح)، king20 (۱۵-دي-۹۶, ۰۵:۳۱ عصر)، Mjman (۵-دي-۹۶, ۱۰:۴۲ عصر)، training (۹-مهر-۹۶, ۰۲:۴۹ عصر)، mishdi (۲۳-مرداد-۹۶, ۰۱:۲۵ صبح)، smartboy1827 (۱۵-خرداد-۹۶, ۰۹:۱۳ صبح)، hooman88 (۱۲-خرداد-۹۶, ۰۹:۰۹ عصر)، yas.m (۲۶-فروردين-۹۶, ۱۱:۲۷ صبح)، forud (۲-فروردين-۹۶, ۱۱:۵۷ صبح)، Hamidam20 (۳-اسفند-۹۵, ۱۲:۴۹ عصر)، saboori1992mahdi (۲۴-بهمن-۹۵, ۰۸:۵۱ عصر)، saeedjavan (۱۹-دي-۹۵, ۰۲:۱۵ عصر)، herfeye (۱۳-دي-۹۵, ۱۱:۴۴ صبح)، Vahid28 (۱۴-آذر-۹۵, ۰۷:۵۷ عصر)، aria75 (۱۰-آذر-۹۵, ۱۱:۲۰ عصر)، مهدی بینایی (۳۰-آبان-۹۵, ۰۷:۴۶ عصر)، mohsen902 (۲۳-آبان-۹۵, ۰۹:۵۳ عصر)، کیمیا (۱۴-مرداد-۹۵, ۰۲:۲۶ عصر)، رضاا عبدالملکی (۲۱-تير-۹۵, ۰۶:۳۷ عصر)، mahdi12345 (۲-خرداد-۹۵, ۰۳:۵۶ عصر)، a-rahimi (۲۹-اسفند-۹۴, ۰۵:۰۷ صبح)، Fendi (۱۵-اسفند-۹۴, ۱۰:۲۶ صبح)، siyavash7 (۱-اسفند-۹۴, ۱۲:۲۱ صبح)، amiirh (۳۰-بهمن-۹۴, ۰۴:۲۷ صبح)، gh_jahedi (۲۴-بهمن-۹۴, ۰۱:۲۱ عصر)، hamed212h (۲۲-آبان-۹۴, ۰۹:۲۵ عصر)، Payamchess (۱۸-مهر-۹۴, ۰۶:۴۷ عصر)، pawn d4 (۱۱-مهر-۹۴, ۱۱:۵۰ عصر)، zia (۲۷-شهريور-۹۴, ۰۱:۵۷ عصر)، yahya (۱۲-شهريور-۹۴, ۰۹:۵۷ صبح)، aligole (۴-شهريور-۹۴, ۰۵:۱۰ عصر)، Admin (۲۲-مرداد-۹۴, ۰۱:۰۳ صبح)، behzad20 (۲۲-مرداد-۹۴, ۱۲:۵۷ صبح)، asd0025 (۹-مرداد-۹۴, ۰۴:۴۰ عصر)، نادر (۳۱-خرداد-۹۴, ۰۵:۴۵ عصر)، احمد رضایی (۲۲-خرداد-۹۴, ۰۸:۰۵ صبح)، احسان (۲۰-خرداد-۹۴, ۰۱:۴۶ عصر)، mery lady (۱۳-خرداد-۹۴, ۱۲:۱۵ عصر)، ffhhuu (۲۶-ارديبهشت-۹۴, ۱۱:۴۶ صبح)، hashemegzoz (۲۳-ارديبهشت-۹۴, ۰۴:۰۰ عصر)، reza8198 (۲۶-اسفند-۹۳, ۰۹:۴۰ عصر)، mohamad0098 (۶-اسفند-۹۳, ۱۱:۲۶ صبح)، کاروکان (۴-دي-۹۳, ۱۲:۰۳ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان