انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

آموزش دریافت اطلاعات راجع به بازی خودتون
زمان کنونی: ۹-فروردين-۰۳, ۰۵:۴۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: VvmahdivV
آخرین ارسال: Davis
پاسخ ها
بازدید 3506

آموزش دریافت اطلاعات راجع به بازی خودتون
نویسنده پیام
مدیر ارشد انجمن

مدیر ارشد انجمن

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 3
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
2 سال
گشايش مورد علاقه
ریتينگ
دلنوشته من

سطح: 4
اعتبار: 2 / 80
مهارت: 10 / 754
تجربه: 22 / 100
سپاس ها 1
سپاس شده 24 بار در 24 ارسال

ارسال: #1
Lightbulb آموزش دریافت اطلاعات راجع به بازی خودتون
برید تو وبسایت لایچس و بعد پروفایلتون رو باز کنید.

[تصویر:  attachment.php?aid=943]

سمت راست و وسط صفحه، گزینه‌ای رو میبینید ب نام chess insight. واردش بشید. صفحه جدید ب این شکل خواهد بود

[تصویر:  attachment.php?aid=944]

تبریک میگم! شما وارد اقیانوسی از اطلاعات راجع ب بازی خودتون شدید!! خیلیها نمیدونن این چس اینسایت چیه و در اینجا من ب طور خلاصه براتون توضیح میدم.
این آپشن وبسایت لایچس، در واقع جاییه ک تمااام ضعفها و نقاط قوت شما و ویژگیهای خاص بازی شما رو با آمار و ارقام بهتون نشون میده. مثلا ب سمت چپ نگاه کنید. سوالات مختلفی رو نشون میده. مثلا ی سوال اینه:

When I trade queens, how do games end?

میگه "وقتی در بازیهای من، وزیرا تعویض شدن، نتیجه بازیها چی شده؟"
برای دیدن جواب روی این سوال ضربه میزنم و واردش میشم.

[تصویر:  attachment.php?aid=945]

میبینید ک در بازیهای رپید، در 50 درصد مواقع بعد از تعویض وزیرا بردم و در 50 درصد مواقع باختم. در بازیهای بلیتز، 58 درصد برد داشتم و 8 درصد مساوی و مابقیش رو باختم. در بازیهای مکاتبه‌ای، وقتی وزیرا تعویض شدن، همیشه من برنده بودم.

البته این آمار و ارقام ب خودی خود معنا ندارن و باید تفسیر بشن و بعد هم ازشون نتیجه درست استخراج بشه. تفسیر این آمار و اطلاعات هست ک ب ما نشون میده ک نقاط ضعف و قوتمون کجاست. مثلا وضعیت بالا نشون میده ک اگر من وقت کافی داشته باشم، آخربازیهای بدون وزیر رو عالی اداره میکنم و وقتی هم کمتر وقت دارم(یعنی در بلیتز) بهتر از رپید نتیجه میگیرم! (البته در پوزیسیونهای بدون وزیر). چرا؟

از روی نتایج بازیهای مکاتبه‌ای من مشخصه ک مشکل خاصی در اداره پوزیسیونهای بدون وزیر ندارم، پس چرا در رپید ک وقت بیشتری هم نسبت ب بلیتز داشتم، نتایجم بدتره؟

اینجاست ک پای تفسیر میاد وسط. خود من میدونم ک موقعی ک رپید بازی میکنم، نسبت ب وقتی ک بلیتز بازی میکنم، روی حرکاتم وسواس و دقت بیشتری ب خرج میدم و احتمالا همین عامل باعث باخت من روی ساعت شده(بخصوص ک سرعت نت من هم گاهی اصلا مطلوب نیست). پس میتونم نتیجه بگیرم ک ی مشکل من اینه ک گاهی بیش از حد مته ب خشخاش میذارم و این روی بازیم کیفیت نامطلوب میذاره. حالا ک این نکته رو فهمیدم و با آمار و ارقام مطمئن شدم ک روی بازیم اثر منفی داره، میتونم حواسم رو ازین ب بعد جمع کنم تا توی چاله وسواس و دقت بیش از حد لازم نیفتم.
اینا رو گفتم تا نشون بدم ک هر کسی میتونه ب همین صورت و ب همین سادگی، جنبه‌های مختلف بازیش رو ب کمک چس اینسایت بررسی و ضعفهاش رو برطرف کنه.

audio_2021-02-10_22-27-21.ogg
نوع فایل .ogg
دفعات دانلود 0
اندازه 989.72 KB

مابقی آموزش چون خیلی زیاد بود ب صورت voice گذاشتمش.
نکته: این آپشن یعنی چس اینسایت یا "بینش شطرنجی" فقط روی وبسایت بارگذاری شده و روی اپ لایچس وجود نداره.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-بهمن-۹۹ ۱۰:۵۹ عصر، توسط VvmahdivV.)
۲۲-بهمن-۹۹ ۱۰:۵۱ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin

پیام‌های داخل این موضوع
آموزش دریافت اطلاعات راجع به بازی خودتون - VvmahdivV - ۲۲-بهمن-۹۹ ۱۰:۵۱ عصر

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
12 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Amur3467 (۲۱-بهمن-۰۲, ۰۱:۰۵ عصر)، نکتدمک (۴-بهمن-۰۲, ۰۳:۱۵ صبح)، katalan (۱۹-دي-۰۲, ۰۷:۱۸ عصر)، nasser (۷-دي-۰۲, ۱۱:۵۳ صبح)، Sasanm10 (۶-دي-۰۲, ۰۹:۳۲ عصر)، Hesam7050 (۳-آذر-۰۲, ۰۸:۱۴ عصر)، Admin (۱۳-آبان-۰۲, ۰۵:۲۶ عصر)، ali265 (۱۲-آبان-۰۲, ۰۹:۰۵ عصر)، Davis (۲-آبان-۰۲, ۰۷:۱۵ صبح)، khosromorphy (۱۹-تير-۰۲, ۰۱:۵۲ صبح)، montazeri_psy (۲۵-مهر-۰۰, ۰۸:۱۱ عصر)، VvmahdivV (۱۶-اسفند-۹۹, ۰۲:۱۹ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان