انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

توضیحاتی در مورد منابع این بخش
زمان کنونی: ۱۰-فروردين-۰۳, ۱۲:۴۹ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 6871

نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 267 / 786
مهارت: 478 / 26,203
تجربه: 46 / 100
سپاس ها 903
سپاس شده 1166 بار در 508 ارسال

ارسال: #1
بعضی از دوستان در مورد منابع و مآخذِ مطلبی ک داریم توی کانال منتشر میکنیم از من سوال کردن.

ب نظرم رسید ک بهتره ک ب جای اینکه توی پی‌وی ب تک‌تک دوستان پاسخ بدم، همینجا ب این موضوع بپردازم.

ببینید دوستان! متاسفانه حقیقت اینه ک جامعه شطرنجی ما در مورد یک سری از مسائل از علم روز دنیا عقب هست ک البته علت اون هم کم‌کاری خود ماهاست. البته بنده ب نوبه خودم دارم سعی میکنم مطالبی ک در موردش توی "شطرنج مدرن" پست میذارم، حتی‌المقدور ب دانش مدرن و روز دنیا مسلح باشه.

و اما در مورد مطلبی ک فعلا داریم پیگیری میکنیم، باید عرض کنم ک بر خلاف تصور بعضی از دوستان ک گمون کردن من این مطالب رو از خودم اختراع کردم فقط همینو بگم ک کتابها و مقالات خیلی خیلی زیادی در این مورد وجود داره ک با ی جستجوی ساده توی اینترنت قابل دسترسیه. حتی "سورس‌کد" خیلی از انجینها رو میشه خیلی راحت توی اینترنت پیدا کرد و همه چیز اونها منجمله جداول ارزیابیشون رو میشه بررسی و مطالعه کرد.
حقیقتش اینه ک اول فکر نمیکردم توضیح این مسائل ضروری باشه ولی خب... چند نفر از دوستان اومدن و گفتن ک شما این اطلاعات رو از کجا میاری؟ اینا مگه سکرت نیست؟!!

ب همین خاطر لازم دونستم در مورد این موضوع، چند خطی بنویسم چون انگار بعضی از این دوستان گمون میکردن ک برنامه‌نویسای شطرنج، طراحی نرم‌افزار انجینها رو تا حالا مخفی نگه داشتن!!!!

صحبتو خلاصه کنم...در مورد مطلب فعلیِ مورد بحث در کانال، منابع زیادی برای مطالعه وجود داره. بله...کتاب و مقاله تا دلتون بخواد موجوده منتها اونها لزوما ب درد شطرنجبازا نمیخوره چون اکثریت قریب ب اتفاقِ این کتابها و مقالات رو برنامه‌نویسها و مهندسای کامپیوتر برای برنامه‌نویسها و مهندسای کامپیوتر نوشتن و ن برای ماها.
کاری ک بنده (تا اونجا ک اطلاع دارم برای اولین بار در کشور) انجام دادم اینه ک تمام کتابها و مقالاتی رو ک خودم در طی چند سال مطالعه کردم، اومدم روی هم ریختم، ترکیب و تجمیع کردم ووووو البته از حالت فرمولها و الگوریتمهای ریاضی و "زبان انجینها" دراوردم و ب زبون آدمیزاد برگردوندم تا همه بتونن بخونن و بفهمنش. البته این وسط، تجربه شخصی خودم در این زمینه رو هم ب اون مطالب اضافه کردم.

و اما مساله بعدی اینکه...بعضی از دوستان خواسته بودن توی نوشته‌هام، ب اون منابع و کتابها ارجاع بدم.
ب روی چشم. منتها اول اجازه بدید مطلب رو ب ی سرانجامی برسونم، اون‌وقت یک سری از کتابها و مقالات و افرادی رو ک در این زمینه صاحبنظر هستن و شهرت جهانی هم دارن، بهتون معرفی میکنم.
منتها دوستان انتظار نداشته باشن ک مثل یک تز دکترا، هر جمله‌ای ک نوشتم بلافاصله ب منبعش ارجاع بدم. این کار، غیرممکنه چون احتمال داره ک فرضا ۵ تا جمله پشت سر هم ک توی متن مینویسم، مربوط ب ۴-۵ تا کتاب یا مقاله مختلف باشه و مطمئنم ک رفرنس دادنِ مکرر، خواننده رو دلزده و خسته، و فهمِ اصل مطلب رو هم دشوار خواهد کرد.

ولی بازم چشم. در آخر کار یک تعداد منبع بهتون معرفی خواهم کرد.

سپاس از توجهتون

در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کانال
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گروه

انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۱۹-مهر-۹۷ ۱۲:۴۹ صبح
وبسایت جستجو پاسخ

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
10 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Sasanm10 (۶-دي-۰۲, ۰۹:۳۰ عصر)، khosromorphy (۲۲-تير-۰۲, ۰۱:۱۴ صبح)، Alimirzaee (۳۱-ارديبهشت-۰۲, ۰۱:۵۴ عصر)، mehdi8008 (۲۸-دي-۰۱, ۰۱:۳۷ صبح)، VvmahdivV (۱۷-بهمن-۹۹, ۰۵:۲۸ عصر)، Admin (۱۱-بهمن-۹۹, ۰۵:۱۹ عصر)، TD-LTE (۱-مرداد-۹۹, ۱۲:۱۳ صبح)، Aligh (۸-مرداد-۹۸, ۰۷:۴۷ عصر)، احسان1381 (۲۴-بهمن-۹۷, ۰۹:۰۱ عصر)، Amiregg00 (۲۴-آذر-۹۷, ۱۲:۴۴ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان