انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن


مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر
روش کار کردن با برنامه Swiss Manager
زمان کنونی: ۱۳-آذر-۰۲, ۰۷:۳۶ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohammadi
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 2
بازدید 16051

روش کار کردن با برنامه Swiss Manager
نویسنده پیام
مدیر ارشد انجمن


مدیر ارشد انجمن

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 225
تاریخ عضویت: آبا ۱۳۹۱

اعتبار: 30
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
7 سال
گشايش مورد علاقه
C4
ریتينگ
محل سکونت
اسلام آبادغرب
دلنوشته من خدمت به هموطنانم افتخار من است

سطح: 14
اعتبار: 19 / 325
مهارت: 75 / 10,509
تجربه: 1 / 100
سپاس ها 152
سپاس شده 289 بار در 164 ارسال

ارسال: #1
new روش کار کردن با برنامه Swiss Manager
روش کار کردن با برنامه Swiss Manager

برای آشنايی داوران کشور با برنامه جديد Swiss Manager راهنمای سريعی در قالب يک مقاله کوتاه ارائه می شود، اميد است که داوران کار با اين نرم افزار را پيچده و يا مشکل نپندارند و با دنبال کردن همين مقاله کوتاه کار با آن را شروع کنند؛ بهتر است در ابتدا مسابقه ای هر چند کوچک و به صورت آزمايشی جهت تمرين توسط خود داور تعريف و امتحان شود، سپس برنامه در مسابقات نيمه سريع و رسمی استفاده شود، کسانی که با دواری شطرنج و قوانين قرعه کشی سوئيس آشنايی داشته باشند و علاوه بر آن توانايی کار کردن با نرم افزارهای عمومی را دارند می توانند به آسانی کار کردن با اين نرم افزار را فرا گيرند. جهت تهيه و نصب آخرين نسخه اين نرم افزار می توان به سايت رسمی آن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه و پس از پياده سازی و نصب نرم افزار کار با آن را شروع کرد، همچنين ترجمه منوهای نرم افزار توسط داوران فیده آقایان گیاهی و لاجوردی زاده به خوانندگان تقديم شده است که می تواند بسيار مفيد باشد.
وقتی برای اولين بار برنامه را شروع می کنيد، مرحله اول انتخاب زبان برنامه است که فرض ما بر اين است که شما زبان انگليسی را برای برنامه برگزيده ايد. در اين مرحله شما برای دستيابی به نسخه کامل بايد کد مربوطه را وارد کنيد (هيئت های شطرنج و داوران رسمی می توانند با تماس با کميته مسابقات فدراسيون اين کد را دريافت نمايند) سپس بايد نوع مسابقه را مشخص سازيد، که فرض غالب اولين گزينه يا مسابقه با سيستم سوئيس انفرادی است، سپس نامی را که می خواهيد به فايل اين مسابقه بدهيد را بايد مشخص سازيد و بعد از آن نوبت مشخص ساختن نام مسابقه ، نام برگزار کننده، نام سرداور و ... است ولی موردی که بايد حتماً مشخص شود تعداد دور می باشد. در مرحله بعد شما بايد نام بازيکنان شرکت کننده را وارد کنيد، شما بايد بازيکنان را تک به تک وارد کنيد، اينکار شامل وارد کردن نام و نام خانوادگی بازيکن، مليت بازيکن، ريتينگ بازيکن و... است وقتی وارد کردن اسامی بازيکنان پايان پذيرفت تنها يک مرحله تا انجام قرعه کشی دور اول باقيست و آن هم مرتب کردن نام بازيکنان بر اسای ريتينگ است که با رجوع به منوی Input > Resort امکان پذير است، مرحله بعدی ورود به منوی pairing است که برای اين منو دکمه ميانبر F6 نيز وجود دارد، حال مهم اينست که رنگ مهره بازيکن شماره يک در ميز يک را وارد سازيد که مطابق قوانين بايست با قرعه کشی در جمع بازيکنان معلوم گردد و بعد با زدن کليد Pairing قرعه کشی انجام می شود، برای ديدن قرعه کشی لازم است که منوی List > Pairing را بزنيد و يا دکمه F10 را فشار دهيد، (تنها مشکل ممکن است در خروجیOutput اين باشد که خروجی فايل يا پرينتر مشخص شده باشد و بايد به Screen تغيير يابد.) حال ديگر دکمه ها و عملکردشان برای شما روشن است. پس از اين که قرعه کشی را چاپ کرديد و بازیها برگزار و نتايج اعلام گرديد بايست با زدن دکمه F7 به صفحه ورود نتايج وارد شويد و نتايج را وارد کنيد، امکان انجام قرعه کشی دور بعد با زدن دکمه F6 مجدداً وجود دارد و به همين ترتيب تا دور آخر می توانيد پيش برويد.
چند نکته:
-اين برنامه به شما امکان وارد کردن مشخصات کامل بازيکنان ريتينگ دار را با وارد کردن مثلاً تنها نام بازيکن يا شماره شناسايی در فيده و يا انتخاب با يک کليک از روی بازيکنان يک کشور را به شما خواهد داد.
- دور به دور بايست قبل از خروج برنامه نتايج را بر روی رايانه خود ذخيره نماييد پيشنهاد می کنم ، پيش از انجام قرعه کشی و پس از وارد کردن نتايج، اطلاعات مسابقه را در فايلی جديد که در انتهايش شماره دور نيز وارد شده است وارد کنيد تا به اين ترتيب امکان اينکه اطلاعات را از دست دهيد به حداقل برسد.
- در جريان مسابقات چنانچه بخواهيد هر عملی اعم از ديدن نتايج، تغيير قرعه کشی ... را انجام دهيد بايست برای وردود به اطلاعات آن دور از منوی Rd استفاده کنيد.
- هر گاه بازيکنی از ادامه بازیها انصراف دهد برای حذف آن بازيکن از قرعه کشی دورهای بعد لازم است از منوی pairing>Exclude player نسبت به حذف آن بازيکن از دور يا دورهای بعدی مسابقات اقدام نماييد. همانگونه که در اينجا ديده می شود در تمام برنامه ،شما می توانيد به منوی ويژه بازيکنان با شماره ، نام و يا کليک کردن وارد شويد.
- تغييرات نام، ريتينگ،... بازيکنان بلافاصله در کليه اطلاعات مربوط به آن بازيکن اعمال خواهد شد.
-امتياز شکنی ويژه مسابقات همچون بسياری از ديگر اطلاعات مربوط به مسابقه در منوی Input>Tournament قرار دارد و مطابق قوانين اين اطلاعات بايست در آغاز مسابقات اعلام و در فايل مسابقات وارد گردد.
- پيشنهاد می شود آخرين نسخه نرم افزار و فايل ريتينگ و راهنمای آن از سايت نرم افزار پياده سازی و بر روی رايانه نصب و استفاده شود.
نگارنده از دو سال پيش که با اين نرم افزار آشنا شده ام آنرا بسيار سودمند تر از ديگر نرم افزارهای موجود يافته ام و در بسياری از مسابقات بين المللی با موفقيت از آن در تعداد زيادی از مسابقات بين المللی استفاده نموده ام و بازيکنان و برگزار کنندگان از آن راضی بوده اند و ليست های فراوانی جهت دريافت هر گونه اطلاعات از آن قابل اخراج بوده است و علاوه بر آن معتقدم که يک داور با حداقل دانشی که در بالا ذکر شده می تواند بسرعت کار با اين نرم افزار را فرا گيرد، همچنين ترجمه متن راهنمای منوهای نرم افزار از راهنمای اصلی آن توسط آقای مهندس لاجوردی زاده که از داوران خوب استان قم و کشور می باشند به خوانندگان سايت تقديم شده است :
منوی فایل

مسابقه جدید:
نگاه کنید به Start a new tournament.
فراخوانی مسابقه:
این گزینه برای فراخوانی مسابقاتی که قبلا ذخیره شده، استفاده می‌شود. یک پنجره انتخاب فایل ظاهر می‌شود و فایل مسابقه مورد نظر، برگزیده می‌شود. بعد از انتخاب و فراخوانی فایل، شما می‌توانید با آن کار کنید (نظیر وارد کردن نتایج، چاپ لیستها، قرعه‌کشی و ...).
ذخیره مسابقه:
این گزینه، اطلاعات مسابقه را بر روی رایانه (هارد دیسک یا فلاپی دیسک) ذخیره می‌کند. از فایل مسابقه جاری، ابتدا بطور اتوماتیک نسخه پشتیبان تهیه می‌شود (اگر گزینه این عمل فعال باشد).
ذخیره مسابقه به عنوان:
ذخیره مسابقه تحت یک نام جدید.
شروع برنامه جدید:
نگاه کنید به Process several tournaments simultaneously.
یادداشت:
بعد از فعال‌سازی آن یک پنجره ظاهر می‌شود که شما می‌توانید یادداشتهای خود را در آن بنویسید. این پنجره مستقل از مسابقه است و بطور اتوماتیک در شروع به کار برنامه، دیده می‌شود اگر گزینه متناسب در پنجره Options تنظیم شده باشد.
تنظیمات چاپگر:
نمایش پنجره استاندارد تنظیمات چاپگر در ویندوز.
خروج:
خروج از برنامه. اگر اطلاعات مسابقه ذخیره نشده باشد انجام آن از کاربر درخواست می‌شود. هروقت که اطلاعات تغییر کند یک علامت * در نوار وضعیت برنامه (پایین صفحه) بعد از نام مسابقه قرار می‌گیرد.

همه مسابقات جدید یا فراخوانی شده بطور اتوماتیک در منوی فایل وارد می‌شوند. تعداد این عناوین حداکثر تا 8 عدد می‌باشد. آخرین مسابقه فراخوانی شده در جایگاه اول قرار می‌گیرد و وقتی برنامه اجرا می‌شود بطور اتوماتیک در حافظه قرار می‌گیرد (خوانده می‌شود). این عناوین می‌توانند از طریق کلید [Delete file list] از منوی specials\Options حذف شوند.
منوی قرعه‌کشی
منوی قرعه‌کشی‌ها:
پنجره قرعه‌کشی برای انتخاب مسابقات سویسی یا دوره‌ای را باز می‌کند. همچنین نگاه کنید به Pairing dialog.
فقط برای مسابقات دوره‌ای تیمی:
تهیه جدول (لیست ثابت قرعه‌کشی):
تهیه قرعه‌کشی بازیکنان برای تمام دورها (بعد از اینکه قرعه‌کشی تیمها انجام شد). قرعه‌کشی‌ها بعدا قابل تغییر است.
فقط برای مسابقات سویسی (انفرادی):
تعیین بازیکن جدید:
قرعه‌کشی دستی را برای بازیکنان جدیدالورود بعد از قرعه‌کشی هر دور مجاز می‌کند (یا تغییر قرعه‌کشی دور جاری).
تعیین بازیکن:
قرعه‌کشی دستی برای دور بعدی را مجاز می‌کند.
خارج کردن بازیکن:
امکان خارج کردن بازیکن از جدول مسابقه را (بطور موقتی) فراهم می‌کند. بازیکنان خارج شده هنوز در جدول مسابقه هستند اما برای آنها قرعه‌کشی نمی‌شود و هر دور، صفر امتیاز می‌گیرند بدون رنگ مهره.
استراحت دادن به بازیکن:
امکان تنظیم استراحت بطور دستی برای بازیکنان را فراهم می‌کند.
ادامه دادن بازیکن:
در مقابل خارج کردن بازیکن. برای بازیکنان خارج شده، امکان ورود به جدول در دورهای باقی مانده را فراهم می‌کند.
فقط برای مسابقات سویسی تیمی:
تعیین تیم جدید:
قرعه‌کشی دستی را برای تیمهای جدیدالورود بعد از قرعه‌کشی هر دور مجاز می‌کند (یا تغییر قرعه‌کشی دور جاری).
تعیین تیم:
قرعه‌کشی دستی برای دور بعدی را مجاز می‌کند.
خارج کردن تیم:
امکان خارج کردن تیم از جدول را (بطور موقتی) فراهم می‌کند. تیمهای خارج شده هنوز در جدول مسابقه هستند اما برای آنها قرعه‌کشی نمی‌شود و هر دور، صفر امتیاز می‌گیرند بدون رنگ مهره.
استراحت دادن به تیم:
امکان تنظیم استراحت بطور دستی برای تیمها را فراهم می‌کند.
ادامه دادن تیم:
در مقابل خارج کردن تیم. برای تیمهای خارج شده، امکان ورود به جدول در دورهای باقی مانده را فراهم می‌کند.
منوی ورودی
ورود بازیکنان:
امکان ورود، تغییر و حذف بازیکنان را فراهم می‌کند (نگاه کنید به Input of participants).
بازیکنان:
امکان تغییر و حذف بازیکنان را فراهم می‌کند (نگاه کنید به Input of participants).
نتایج:
امکان ورود، تغییر و حذف نتایج را فراهم می‌کند. برای مسابقات تیمی همچنین اطلاعات بازیکنان را می‌توان وارد کرد، تغییر داد یا حذف کرد.
مسابقه:
امکان ورود و تغییر اطلاعات مسابقه را فراهم می‌کند. (نگاه کنید به Tournament data dialog).
تیمها:
امکان ورود، تغییر و حذف تیمها را فراهم می‌کند. (فقط برای مسابقات تیمی. نگاه کنید به Team dialog).
مکانها:
امکان ورود، تغییر و حذف مکانها را فراهم می‌کند. (فقط برای مسابقات تیمی دوره‌ای . نگاه کنید به Sites dialog).
تاریخها:
امکان ورود و تغییر تاریخ برای هر دور را فراهم می‌کند. (نگاه کنید به Date Dialog).
مرتب‌سازی مجدد:
(فقط برای مسابقات سویسی). اصولا بازیکنان در زمان ورود اسامی آنها (تا زمان بستن فرم) به طور اتوماتیک مرتب می‌شوند اگر گزینه "sort start rank automaticly" فعال باشد. مرتب‌سازی بر اساس ریتینگ، عنوان و الفبا صورت می‌گیرد. این گزینه، زمانی مورد نیاز است که بازیکنی (یا بازیکنانی) بعد از قرعه‌کشی دور اول وارد جدول شود یا ریتینگ تغییر کند. از آنجا که شماره اولیه بر قرعه‌کشی تأثیر دارد، باید مرتب‌سازی مجدد در این حالات انجام شود.
مشابه آن برای مسابقات سویسی تیمی نیز امکان دارد. مرتب‌سازی بر اساس جمع ریتینگ بهترین بازیکنان (بر حسب ریتینگ) انجام می‌شود (نه بر اساس لیست اصلی). مثلا اگر مسابقه روی 4 میز انجام می‌شود، از جمع ریتینگ 4 بازیکن برتر برای مرتب‌سازی استفاده می‌گردد. شماره اولیه می‌تواند بطور دستی تغییر داده شود در Team dialog.
حذف بازیکنان:
همه بازیکنانی که بازی نکرده‌اند نشان داده شده و حذف آنها پیشنهاد می‌گردد. بعد از تأیید، بازیکن از مسابقات حذف خواهد شد.
منوی اطلاعات
منوی اطلاعات فقط مشتمل بر لیستها است (به غیر از لیستهای ریتینگ). در حالت "بازیکن" و "آمار ریتینگ بازیکن"، بازیکن باید ابتدا انتخاب شود.
لیستهای ریتینگ:
امکان جستجوی ریتینگ را فراهم می‌کند (نگاه کنید به Input of participants).
وضعیت مسابقه:
اطلاعاتی درباره قرعه‌کشی و نتایج همه دورها ارائه می‌کند بطوری که نمای سریعی از مسابقه خواهیم داشت. در اینجا یک تست سازگاری داخلی از اطلاعات گرفته می‌شود تا اگر مشکلی وجود داشت نمایش داده شود.
بازیکن:
اطلاعاتی درباره بازیکنان بدست می‌دهد. اگر لیست، چاپ شود اطلاعات بیشتری نسبت به صفحه تصویر در بر خواهد داشت. این لیست توسط مدیر مسابقات، مهر و امضاء شده و به عنوان تأییدیه مسابقات به بازیکنان (بخصوص شرکت‌کنندگان خارجی) برای محاسبات ریتینگ فدراسیون آنها داده می‌شود.
دو سطر پایانی (ملی و بین‌المللی) به شکل زیر محاسبه می‌شوند:
ملی: 3.5 / 10 / 2017
2017 جمع ریتینگ ملی تمام حریفان + ریتینگ ملی خود بازیکن است. اگر یک حریف (یا خود بازیکن) ریتینگ ملی نداشته باشد، از ریتینگ بین‌المللی استفاده خواهد شد. اگر او ریتینگ بین‌المللی نیز نداشته باشد، برای او 1200 در نظر گرفته می‌شود. عدد 10 برابر با تعداد حریفان + یک می‌باشد. 3.5 امتیاز بازیکن است. جریمه‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.
بین‌المللی: 3.5 / 10 / 2117
2117 جمع ریتینگ بین‌المللی تمام حریفان + ریتینگ بین‌المللی خود بازیکن است. اگر یک حریف (یا خود بازیکن) ریتینگ بین‌المللی نداشته باشد، برای او 2000 در نظر گرفته می‌شود. عدد 10 برابر با تعداد حریفان + یک می‌باشد. 3.5 امتیاز بازیکن است. اگر بازیکنی تعداد حریفان مورد نیاز با ریتینگ بین‌المللی نداشته باشد (80% با خود بازیکن) ------ نمایش می‌یابد. مثلا در مسابقات 9 دوری، تعداد 8 بازیکن با ریتینگ بین‌المللی مورد نیاز است. در 7 دوری، 6 بازیکن و در 8 دوری، 7 بازیکن.
تیم:
اطلاعاتی درباره تیمها می‌دهد.
استراحت:
اطلاعاتی درباره همه استراحت‌ها می‌دهد (فقط برای مسابقات سویسی).
خارج کردن:
اطلاعاتی درباره همه بازیکنانی که بازی نکرده‌اند می‌دهد (فقط برای مسابقات سویسی).
آمار عنوان‌ها:
آمار عنوان‌داران مسابقه را نشان می‌دهد (استادان بزرگ، استادان بین‌المللی، ...).
آمار فدراسیون‌ها:
آمار فدراسیون‌های (کشورهای) حاضر در مسابقه را نشان می‌دهد.
آمار بازی‌ها:
آمار بردهای سفید و سیاه، تساوی‌ها و جریمه‌ها در هر دور از مسابقه را نشان می‌دهد.
آمار ریتینگ:
تغییرات ریتینگ همه بازیکنان را به ترتیب شماره‌گذاری اولیه نشان می‌دهد.
آمار ریتینگ بازیکن:
تغییرات ریتینگ همه دورها برای یک بازیکن را نشان می‌دهد.
اطلاعات عناوین فیده:
از آن به عنوان کمک برای محاسبه عناوین فیده استفاده می‌شود.
تأیید عنوان:
این لیست یک فرم درخواست برای عناوین فیده است.
گزارش مسابقه فیده:
تولید گزارش مسابقه از نوع یک فایل اکسل.
منوی خروجی
مانیتور:
خروجی لیست‌ها روی مانیتور در یک لیست‌باکس قرار می‌گیرد.
چاپگر:
خروجی لیست‌ها روی چاپگر قرار می‌گیرد.
فایل:
خروجی لیست‌ها روی هارد دیسک (یا فلاپی) قرار می‌گیرد.
پارامترهای چاپگر:
اگر فعال باشد (بطور پیش‌فرض) پنجره چاپگر با پارامترهای مختلف چاپ ظاهر می‌شود قبل از آنکه لیستی چاپ شود. در غیر این صورت، لیست فورا از طریق چاپگر چاپ می‌شود.
منوی دور
در این منو، دور مورد نظر انتخاب می‌شود. مثلا شما می‌خواهید لیست نتایج دور سوم را ببینید در حالی که هم اینک در دور چهارم هستیم. شما باید از این منو، دور سوم را انتخاب کنید و سپس ازمنوی لیست/نتایج اطلاعات مورد نظر را ببینید.
منوی لیست‌ها

سویسی
الفبایی:
تولید لیست مرتب شده بازیکنان بر حسب الفبا.
شماره اولیه:
تولید لیستی از همه بازیکنان به ترتیب شماره اولیه.
جدول موقتی / نهایی:
تولید لیستی از همه بازیکنان مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر (نگاه کنید به
Tie-breaks (determination of the final rank)).
رده‌بندی اولیه / جدول:
تولید cross-table همه بازیکنان به ترتیب شماره اولیه.
جدول / امتیازشکنی‌ها:
تولید cross-table همه بازیکنان مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر.
قرعه‌کشی:
تولید لیست قرعه‌کشی (بدون نتایج).
نتایج:
تولید لیست قرعه‌کشی (با نتایج).
الفبایی:
تولید لیست همه بازیکنان به ترتیب الفبا (دو ستونی).
شماره اولیه:
تولید لیستی از همه بازیکنان به ترتیب شماره اولیه (دو ستونی).
جدول موقتی / نهایی:
تولید لیستی از همه بازیکنان مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر (دو ستونی).
کارت‌های مسابقه:
تولید لیستی برای هر دور که در آن حریفان و امتیازاتشان مشخص است. اگر لیست فراخوانی شود، فقط اولین سه دور نمایش پیدا می‌کند (زیرا در غیر اینصورت، لیست بسیار طولانی خواهد شد). در منوی چاپ (نگاه کنید به Print, print preview)، دورهای مورد نظر می‌توانند انتخاب شوند.
قیمت ترازها (رده‌ها):
تولید لیست قیمت ترازها.
میز:
تولید لیست میزها.
تجزیه و تحلیل سنجشی:
تولید لیست قرعه‌کشی درباره کمیت قرعه‌کشی (فقط معتبر برای تجزیه و تحلیل سنجشی).
چک:
در این لیست، همه اطلاعات مورد نیاز برای قرعه‌کشی دستی موجود می‌باشد. لیست به دو بخش تقسیم می‌شود:
در بخش اول، اطلاعاتی برای هر محدوده امتیاز وجود دارد، تعداد بازیکنان در این محدوده، تعداد بازیکنانی که باید مهره سفید/سیاه دریافت کنند و اضافه رنگ. در اضافه رنگ مثلا wwww به این معنی است که چهار بازیکن در این محدوده امتیازی، مناسب است که رنگ سفید اضافی دریافت کنند. بدین ترتیب دو نفر از این بازیکنان رنگ مهره سیاه می‌گیرند اگرچه مناسب بود رنگ سفید بگیرند.
در بخش دوم، اطلاعات هر بازیکن وجود دارد نظیر: رده‌بندی میانی‌اش، عنوان، نام، ریتینگ، امتیاز، توزیع رنگ، رنگی که مناسب است در این دور دریافت کند، شناوری دو دور آخر و همه حریفانش.
فیده:
این لیست فقط در مسابقات بین‌المللی مورد نیاز است.
دوره‌ای
شرکت‌کنندگان:
تولید لیستی از همه شرکت‌کنندگان.
شرکت‌کنندگان (ریتینگ):
تولید لیستی از همه شرکت‌کنندگان به ترتیب ریتینگ.
قرعه‌کشی:
تولید لیست قرعه‌کشی همه دورها (با نتایج).
جدول موقتی / نهایی:
تولید لیست همه شرکت‌کنندگان مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر. (نگاه کنید به
Tie-breaks (determination of the final rank)).
رده‌بندی اولیه / جدول:
تولید cross-table همه بازیکنان به ترتیب شماره اولیه.
جدول / امتیازشکنی‌ها:
تولید cross-table همه بازیکنان مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر.

سویسی تیمی و دوره‌ای تیمی
الفبایی بازیکنان:
تولید لیست همه بازیکنان مرتب شده بر حسب الفبا.
تیمها:
تولید لیست همه تیمها.
ترکیب تیمها:
تولید لیست تیمها همراه با نام بازیکنان آنها (به ترتیب میز)، مطابق با شماره اولیه.
ترکیب تیمها با امتیازات:
تولید لیست تیمها همراه با نام بازیکنان آنها (به ترتیب میز)، مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر.
قرعه‌کشی / نتایج تیمی:
تولید قرعه‌کشی تیمی همه دورها.
قرعه‌کشی / نتایج میزها:
تولید قرعه‌کشی بازیکنان در دور مشخص.
کارت‌های مسابقه:
تولید کارت‌های مسابقه در دور مشخص.
جدول موقتی / نهایی:
تولید لیست همه تیمها مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر. (نگاه کنید به
Tie-breaks (determination of the final rank)).
رده‌بندی اولیه / جدول:
تولید cross-table همه تمیها به ترتیب شماره اولیه.
جدول / امتیازشکنی‌ها:
تولید cross-table همه تیمها مطابق با امتیازشکنی‌های مورد نظر.
چک:
در این لیست، همه اطلاعات مورد نیاز برای قرعه‌کشی دستی موجود می‌باشد.
لیست عملکرد بازیکن:
تولید لیست همه بازیکنان مطابق با معیارهای انتخاب شده در پنجره مسابقه.
لیست میزها:
تولید لیست همه بازیکنان بر حسب میز مطابق با معیارهای انتخاب شده در پنجره مسابقه. شماره میز، میانگین شماره میزهایی است که بازیکن روی آن بازی‌ کرده است.
لیست میزها (همه میزها):
تولید لیست همه بازیکنان بر حسب میز مطابق با معیارهای انتخاب شده در پنجره مسابقه. شماره میز همان میز در پنجره بازیکن می‌باشد که بستگی به میزهایی که بازیکن واقعا روی آنها بازی کرده است ندارد.
اگر معیارهای انتخابی یکسان باشند آنگاه رده‌بندی موقوف به بازیکن دوم است.

منوی اختصاصی

گزینه‌ها:
از آن برای تنظیم پارامترهای عمومی استفاده می‌شود (نگاه کنید به Basic settings).
به هنگام سازی ریتینگ:
به هنگام کردن لیست ریتینگ (مخصوص بازیکنان اتریشی).
فایل مدیر ریتینگ:
مخصوص اتریش.
ورود/صدور اطلاعات:
برای تبادل اطلاعات با برنامه‌های دیگر استفاده می‌شود (نگاه کنید به Data Exchange with other programms).
فایلهای PGN:
برای تولید یا مقایسه فایلهای pgn استفاده می‌شود (نگاه کنید به PGN-Files).
برچسب‌ها:
تولید لیستی از همه بازیکنان همراه با شماره اولیه، عنوان، نام، فدراسیون و ریتینگ.
نصب:
برای ورود registration code به منظور دستیابی به عملکرد کامل برنامه استفاده می‌شود (نگاه کنید به Installation of the program).
اتصالات:
برای ارجاع فایلها با پسوند .TUN, .TUR, .TUT, .TUM به این برنامه استفاده می‌شود. اگر روی هر یک از این فایلها دوبار کلیک شود، برنامه بطور اتوماتیک اجرا می‌شود. آیکن‌های ویندوز هم می‌توانند تولید شوند.
از نصب خارج کردن:
از نصب خارج کردن برنامه (نگاه کنید به Deinstallation of the program).
تست میز:
(فقط برای مسابقات تیمی) بررسی می‌کند که شماره میزها پیوسته باشد و هیچ شماره‌ای دو بار تکرار نشود.
قانون 100 امتیازی:
مخصوص اتریش.
انجمن‌های مسابقه:
مخصوص اتریش.

mohammadi
۳-آذر-۹۱ ۱۰:۵۱ عصر
وبسایت جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin
مدیر کل سایت


مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 1,431
تاریخ عضویت: آبا ۱۳۹۱

اعتبار: 127
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
بیش از 10 سال
گشايش مورد علاقه
b4
ریتينگ
1752
محل سکونت
کرمانشاه
دلنوشته من انجمن شطرنج ایران،نخستین انجمن تخصصی شطرنج

سطح: 32
اعتبار: 274 / 785
مهارت: 477 / 25,442
تجربه: 42 / 100
سپاس ها 901
سپاس شده 1162 بار در 507 ارسال

ارسال: #2
RE: روش کار کردن با برنامه Swiss Manager
فایل PDF زیر هم در زمینه آموزش این نرم افزار تهیه شده توسط سایت Chessboard.ir
رمز:irchess.ir


فایل‌(های) پیوست شده
Swiss Manager(irchess.ir).zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 18
اندازه 1.33 MB


در صورت مفید بودن پست از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.

مجموعه انجمن شطرنج ایران

سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


کانال
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


گروه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


انجمن شطرنج ایران را به دوستان خود معرفی کنید.Smiley20
۴-دي-۹۲ ۰۱:۴۱ عصر
وبسایت جستجو پاسخ


چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
32 کاربردرحال خواندن این موضوع:
mahdi2023 (۱۸-مهر-۰۲, ۱۲:۲۵ عصر)، tohidchess (۳-شهريور-۰۲, ۰۶:۳۲ عصر)، khosromorphy (۱۹-تير-۰۲, ۰۱:۴۳ صبح)، taniya.sarvi.1391 (۱۴-تير-۰۲, ۰۷:۰۴ عصر)، amirmk (۱۲-تير-۰۲, ۱۲:۰۷ عصر)، Fashion (۱۲-دي-۰۱, ۰۷:۲۹ عصر)، MohammadHoseinAlizade (۱۰-آبان-۰۰, ۰۸:۳۷ صبح)، کسرا دبیری (۱۰-تير-۰۰, ۰۴:۱۸ عصر)، Mehdibayat (۱۷-بهمن-۹۸, ۰۴:۲۶ عصر)، molavi_hoo77@yahoo.com (۱۷-مرداد-۹۸, ۱۱:۳۸ عصر)، hamidreza466 (۲۱-فروردين-۹۸, ۱۰:۳۶ عصر)، pouyanii97 (۶-اسفند-۹۷, ۱۰:۰۸ صبح)، Samaneh (۲۷-بهمن-۹۷, ۰۸:۴۹ صبح)، iraj (۱۹-بهمن-۹۶, ۱۱:۳۲ عصر)، Admin (۷-خرداد-۹۶, ۱۲:۲۸ عصر)، eh3an2010 (۷-خرداد-۹۶, ۱۲:۱۷ صبح)، mehrankhalili72 (۱۹-اسفند-۹۴, ۰۱:۵۶ عصر)، yahya (۱۴-شهريور-۹۴, ۰۷:۴۲ عصر)، amir rezayati (۱۸-مرداد-۹۴, ۱۱:۲۶ صبح)، bestgladiator (۲۶-اسفند-۹۳, ۱۰:۱۸ صبح)، hrt (۶-بهمن-۹۳, ۰۱:۵۳ عصر)، reza199512 (۲-آذر-۹۳, ۱۰:۵۵ عصر)، alisabar (۷-آبان-۹۳, ۱۰:۵۵ صبح)، aghidat (۳۰-ارديبهشت-۹۳, ۱۱:۲۵ صبح)، mm501 (۱۰-بهمن-۹۲, ۰۳:۵۴ عصر)، هادی200 (۲۳-دي-۹۲, ۰۸:۰۷ صبح)، shapourbakhshi (۷-دي-۹۲, ۱۲:۲۹ صبح)، alimaghsoudisedigh (۶-دي-۹۲, ۰۴:۲۷ صبح)، mohsen987 (۴-دي-۹۲, ۰۷:۴۲ عصر)، mansoorkiani (۱۴-شهريور-۹۲, ۰۷:۰۵ صبح)، yas451 (۲۴-مرداد-۹۲, ۰۹:۳۸ عصر)، Mohamad (۱۹-مرداد-۹۲, ۱۱:۰۹ صبح)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان