انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

چه موقع باید با هم باشیم ؟
زمان کنونی: ۱۶-ارديبهشت-۰۳, ۰۲:۰۹ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohsen987
آخرین ارسال: mohsen987
پاسخ ها 1
بازدید 7873

نویسنده پیام
کاربر ارزشمند
کاربر ارزشمند

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 32
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
کمتر از 1 سال
گشايش مورد علاقه
اسپانیایی
ریتينگ
دلنوشته من دوست دارم دنیا را و دوست دارم دنیا را به خاطر خدا

سطح: 16
اعتبار: 30 / 383
مهارت: 101 / 12,080
تجربه: 33 / 100
سپاس ها 187
سپاس شده 202 بار در 122 ارسال

ارسال: #1
کدام استاد بزرگ راست می گوید ؟
استاد بزرگ احسان قائم مقامی یا استاد بزرگ همایون توفیقی ؟
ولی هکتور راست می گفت!! آیا شهامت داریم ؟؟؟
همیشه از کودکی شیفته موضوعی بودم که مرا به تاریخ بکشاند و درس تاریخ چه در دبیرستان و چه در دانشگاه از کلاسهای مورد علاقه ام بود زمانیکه کتاب اودیسه اثر هومر را با قلم نویسندگان مختلفی مطالعه نمودم نکات تاریخی و آموزنده ای از آن یاد گرفتم که هرگز فراموش نمی کنم وقتی ماجراهای حواشی پرسپولیس که منجر به حمله و توهین به رشته شطرنج و حتی ریاست فدراسیون شده بود را دیدم و وقتی در سایت آچمز شاهد قلم زنی دو استاد بزرگ کشورمان علیه یکدیگر بودم به یاد نکته جالبی در کتاب اودیسه اثر هومر افتادم که با اشاره ای به آن نتیجه خواهم گرفت
[تصویر:  %D9%87%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%282%29.png]
.[تصویر:  95.gif]
.
وقتی کشتی های یونانیها با هزاران جنگجوی آماده در ساحل ترویا لنگر انداختند مردم شهر ترویا بسمت کاخ پادشاه پرایام هجوم بردند و فریاد مرگ بر پاریس ( فرزند کوچک شاه پرایام ) که باعث این لشکر کشی شده بود سر دادند و فریاد می زدند که شاهزاده پاریس باید از ترویا اخراج شود . در آن هنگام هکتور فرزند دلیر و با گذشت شاه پرایام به بالکن قصر آمد و با صدایی بلند خطاب به مردم ترویا گفت : ای مردم ترویا آیا این شهامتی که امروز به خرج دادید وعلیه خودمان به سوی قصر آمده اید را در مقابل یونانیها خواهید داشت آیا در مقابل آشیل و اولیس هم اینگونه جسور خواهید بود ؟ امشب به خانه هایتان بروید و در خلوت خود پاسخ سئوالم را به خود بدهید . مردم همه سکوت کردند و به منازلشان رفتند تا خودرا برای این پاسخ بیازمایند و خودرا برای نبرد فردا آماده نمایند جالب است بدانید که در فردای آن روز وقتی آشیل با اسب در میدان بالا و پایین می رفت و توهین و ناسزا می گفت و قویترین مردان ترویا را به نبرد می طلبید این هکتور دلاور بود که برای مبارزه ای که خود او هم میدانست به مرگ منتهی خواهد شد به میدان رفت یونانیها در وصف مردانگی هکتور شعر ها وقلم فرسائیهای زیادی کرده اند که بنظر من او شایسته همه این قدردانی هاست ..
[تصویر:  untitled%281%29.png]
درسی که از این نکته تاریخی باید گرفت این است که آیا وقتی عده ای نا آشنا با فرهنگ شطرنج دنیا چه در قالب اسطوره فوتبال و چه در قالب هوادار پرسپولیس بصورت کورکورانه علیه رشته شطرنج و فدراسیون و رئیس آن شروع به استفاده از الفاظی نمودند که شایسته خودشان بود شجاعتمان کجا رفته بود که بخواهیم با یکدلی آنچنان موجی در رسانه ها ایجاد نماییم که دیگر کسی بخودش اجازه ندهد به این رشته با اقتدار توهین نماید ؟ اما جامعه شطرنج و همه اساتید و مربیان و همه وهمه در سکوتی که شبیه به سکوت مردم ترویا در پشت درهای قصر بود فرو رفته بودند اما بعد از اینکه مهندس کامبوزیا از حضور در پرسپولیس انصراف داد چقدر راحت به همدیگر می تازیم و حاضریم در هم لباسی یکدیگر را تا پای خرد شدن پیش ببریم که این نه تنها یک پیروزی نیست بلکه یک اعتراف به اشتباه بزرگ است براستی چه موقع باید با هم باشیم آیا وقت آن نرسیده است که وقتی می توانیم یکهزار نفر را در تورنمنت بین المللی جمع کنیم که هیچ رشته ورزشی تا کنون سابقه چنین جسارتی را نداشته است آیا نمی توانستیم همه شطرنجبازان را به حمایت از شطرنج و ریاست فدراسیون فرا خوانیم و موجی ایجاد نماییم که همه انگشت به دهان بایستند؟ قطعا نمی توانیم چون آنقدر درگیر خودمان هستیم که نیازی به حمله دیگران نیست استاد بزرگ همایون توفیقی که خود اسطوره شطرنج کشور می باشد باید خوب این نکته را بداند که اگر امروز به احسان قائم مقامی احترام نگذارد فردا آرین غلامی هم به او احترام نخواهد گذاشت این بابی است که خودش باز نموده و احسان هم با یک باخت به هر شکلی چه شروع ایتالیایی باشد ویا بیرمنگام هیچ اتفاق خاصی رخ نداده و امروز و فردا وبرای همیشه مرد اول شطرنج کشورمان هست و باقی خواهد ماند چقدر زیبا بود که از پوریای ولی درسی که در سقاخانه داد می آموختیم افتادگی آموز اگر طالب فیضی - هرگز نخورد آب زمینی که بلند است .
ولی هکتور راست می گفت!! آیا شهامت داریم ؟؟؟
۶-مرداد-۹۲ ۱۰:۲۳ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
4 کاربردرحال خواندن این موضوع:
kavir85 (۶-مرداد-۹۲, ۱۱:۲۳ عصر)، mohammadi (۶-مرداد-۹۲, ۱۰:۳۴ عصر)، Admin (۶-مرداد-۹۲, ۱۰:۲۶ عصر)، mohsen987 (۶-مرداد-۹۲, ۱۰:۲۳ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان