انجمن شطرنج ایران Iranian Chess Forum

نخستین و بزرگترین انجمن شطرنج در ایران

شطرنج,کتاب,اخبار,مقاله,فیلم آموزشی,بزرگان شطرنج

شطرنج

انجمن شطرنج ایران
شطرنج
مهمان گرامی خوش آمدید! لطفا برای استفاده از امکانات انجمن   وارد شوید یا ثبت نام کنید
استایلر

بستن

مهم:در صورت خرید از سایت اگر فایل برای شما ارسال نشد و یا پیغام تراکنش ناموفق را دریافت کردید حتما از طریق تلگرام با آیدی Kingofcheat@ با مدیریت سایت تماس بگیرید.با تشکر

تکنیکهای وسط بازی2
زمان کنونی: ۹-ارديبهشت-۰۳, ۱۱:۱۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohammadi
آخرین ارسال: mohammadi
پاسخ ها
بازدید 35789

تکنیکهای وسط بازی2
نویسنده پیام
کاربر سایت

کاربر سایت

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 1
مهره مورد علاقه
سابقه شطرنج
8 سال
گشايش مورد علاقه
QGD
ریتينگ
دلنوشته من

سطح: 1
اعتبار: 0 / 18
مهارت: 2 / 568
تجربه: 73 / 100
سپاس ها 28
سپاس شده 22 بار در 10 ارسال

ارسال: #3
RE: تکنیکهای وسط بازی2
1 - " وقتى خودتان پياده هاى دوبله داريد، تا جايى كه مى توانيد آن را برانيد." (؟)
2 - "وقتى عليه پياده هاى مجزا بازى مى كنيد ، نبايد فكر و ذهن خود را به آنها معطوف كنيد . در وسط بازى كافى است {؟؟} سوارها را درست مستقر كنيد."
3 - "اساس قضاوت ما در انتخاب حركت، بيشتر اين گونه منطقها و استنتاجهاست(؟؟؟) و كامپيوترها درست در چنين عرصه هايى از ما انسانها ضعيفترند(؟؟؟؟)."

Angry
علاقه ای به این که نظر واقعی خود را نسبت به این مقاله یا مقاله هایی مانند آن "ده پیشنهاد در مورد وسط بازی" بیان کنم ندارم اما عواقب آن هر چه که باشد وظیفه خود می دانم بیش از این اجازه توهین به این ورزش هوشمندانه، خلاقانه و مملو از تفکر بکر بشری را ندهم. واقعیت این است که همین بخش از مقاله به قدری وحشتناک بود که نتوانستم به خود اجازه خواندن قسمت اول آن را بدهم. اول اینکه در بهترین حالت همه ی "پند و اندرز"های مقالات مذکور احکام و قواعد کلی هستند که همیشه الزاما درست نیستند وانگهی نکته شگفت آوری که در مورد شطرنج وجود دارد این است که استثناها به قدری زیادند که حق نداریم و اصلا نمی توانیم آنها را نادیده بگیریم. ولی چیزی که قلب من و احتمالا قلب هر شطرنج دوستی را به درد آورد این بود که حتی همه این قواعد گفته شده منبع درستی ندارند و حتی تصور اینکه بعضی از آنها در چه پوزیسیون هایی کارآیی موثر دارند کار آسانی نیست پیاده دوپشته ای که تحرک بیشتری دارد معمولا از قدرت بیشتری نسبت به همتای ساکن تر خود برخوردار است ولی آیا واقعا این لزوما به آن معناست که هر چه قدر می توانیم باید آن ها را پیش برانیم؟ صد البته خیر.در مورد اندرز 2 باید بگویم در هر پوزیسیون مسئله ای که باید به آن اندیشید بسته به ماهیت آن می تواند متغیر باشد و چه بسا گرفتن یک پیاده که "مجزا" است موجب کسب بیشترین برتری شود و هیچ چیز تکرار می کنم هیچ چیز به جز بررسی دقیق پوزیسیونی که پیش روی ماست "کافی" نیست.
در مورد آخرین تیر زهراگین باید بگویم که الگویابی در شطرنج (قضاوت) توانایی فعلا یک توانایی خارق العاده بشری است که هیچ کامپیوتری نتوانسته به آن دست یابد این درست است ولی این به معنای این نیست که باید این قواعد دست و پا گیر که شدیدا برای خلاقیت همه شطرنجبازان از جمله نوآموزان مضر و مخرب است را همچون قوانین راهنمایی و رانندگی به خاطر سپرد و به آنان برچسب "قضاوت" و "استدلال و استنتاج" چسباند. من فقط پنج جمله کاملا درست در کل این مقاله یافتم. در مورد مقاله "ده پیشنهاد در مورد وسط بازی" اظهار نظر نمی کنم چرا که مدعی هستم هر شطرنجبازی که آن را خوانده به ارزش علمی ناچیز آن پی برده است. هزاران پوزیسیون را می توان مثال زد که احکام آن مقاله را نقض می کنند (و فکر نمی کنم پوزیسیون هایی که در آن قواعد کاربرد دارند به این تعداد باشند)
در پایان از این که تا حدودی احساسی با این مقولات برخورد کردم از همه دوستان شطرنج عذر می خواهم (امیدوارم دوستان این را غرض ورزی تلقی نکنند) احتمالا این زیاده روی به خاطر سکوت طولانی بنده بوده اما آن چه که مسلم است این است که در این چنین سایت هایی است که شطرنجبازان باید به همدیگر کمک کنند و بحث های فراوانی لازم است تا به درکی کلی هر چند بسیار مبهم از حقیقت و ماهیت تئوری شطرنج برسیم. در پایان من همه دوستان شطرنج را به این بحث دعوت می کنم تا به من هم کمک شود و کاستی هایم برطرف گردد.

Smiley43
۱۰-آبان-۹۲ ۰۸:۱۲ عصر
جستجو پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، mohammadi

پیام‌های داخل این موضوع
تکنیکهای وسط بازی2 - mohammadi - ۱۷-آذر-۹۱, ۰۱:۴۷ صبح
RE: تکنیکهای وسط بازی2 - naghashmajid - ۱۰-آبان-۹۲, ۰۶:۴۷ عصر
RE: تکنیکهای وسط بازی2 - Karbar Novin - ۱۰-آبان-۹۲ ۰۸:۱۲ عصر
RE: تکنیکهای وسط بازی2 - mohammadi - ۲۲-آبان-۹۲, ۱۱:۲۹ عصر
RE: تکنیکهای وسط بازی2 - Karbar Novin - ۲۳-آبان-۹۲, ۱۰:۳۶ صبح
RE: تکنیکهای وسط بازی2 - mohammadi - ۲۴-آبان-۹۲, ۱۱:۰۵ عصر
RE: تکنیکهای وسط بازی2 - Karbar Novin - ۲۵-آبان-۹۲, ۰۸:۴۲ عصر
RE: تکنیکهای وسط بازی2 - mohammadi - ۲۵-آبان-۹۲, ۰۹:۲۱ عصر

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
70 کاربردرحال خواندن این موضوع:
parhizkar2000 (۷-آذر-۰۲, ۰۱:۳۴ عصر)، SahelDarya (۳۰-آبان-۰۲, ۰۲:۲۵ صبح)، badboy1376 (۱۸-مهر-۰۲, ۰۱:۲۳ عصر)، khosromorphy (۱۹-تير-۰۲, ۰۱:۵۸ صبح)، Hosseinbahri (۴-ارديبهشت-۰۲, ۰۲:۱۷ عصر)، Mamadiiii (۳-فروردين-۰۲, ۰۱:۴۷ صبح)، Fashion (۲۸-آذر-۰۱, ۰۲:۱۳ صبح)، Man1345 (۱۷-ارديبهشت-۰۱, ۰۱:۰۷ عصر)، Salman1369niknafs (۹-ارديبهشت-۰۱, ۰۵:۰۳ صبح)، Hadipiri (۱۱-آذر-۰۰, ۱۲:۲۸ عصر)، Amiirrza (۱۰-مهر-۰۰, ۱۱:۱۰ عصر)، arman.abbasi868@gmail.com (۱۵-خرداد-۰۰, ۰۳:۳۱ عصر)، forud (۱-آبان-۹۹, ۰۱:۱۵ صبح)، matin2006 (۱۲-مرداد-۹۹, ۱۲:۴۵ عصر)، afshin321 (۱۷-تير-۹۹, ۰۶:۳۲ عصر)، bschess (۲۹-ارديبهشت-۹۹, ۰۱:۵۴ عصر)، nina (۲۶-فروردين-۹۹, ۰۱:۵۳ عصر)، mojtabanemati9650 (۱۷-فروردين-۹۹, ۰۱:۲۲ عصر)، aminzp (۲۸-اسفند-۹۸, ۰۹:۳۲ عصر)، mehrdad121 (۲۵-بهمن-۹۸, ۱۰:۱۵ صبح)، Msb226 (۱۸-دي-۹۸, ۰۱:۱۹ عصر)، امیرعلی واحدیان (۲۴-آذر-۹۸, ۰۶:۲۱ عصر)، danial-j (۲۵-آبان-۹۸, ۰۸:۱۸ عصر)، piaman* (۸-شهريور-۹۸, ۱۲:۰۲ عصر)، Ramin1973 (۳۰-مرداد-۹۸, ۰۹:۵۰ عصر)، molavi_hoo77@yahoo.com (۱۷-مرداد-۹۸, ۱۱:۳۱ عصر)، حمید رضا محبی رضوانی (۹-مرداد-۹۸, ۱۲:۱۰ عصر)، amin2816 (۲۲-تير-۹۸, ۰۳:۳۷ صبح)، Ugiiiivivi559 (۵-تير-۹۸, ۰۸:۴۴ عصر)، 1387ar09 (۵-تير-۹۸, ۰۸:۳۳ عصر)، Itachi55 (۴-تير-۹۸, ۰۶:۰۳ عصر)، jimmyjohnny (۱۶-خرداد-۹۸, ۰۹:۲۲ عصر)، Amar6473 (۱۷-ارديبهشت-۹۸, ۱۱:۵۱ صبح)، farzad89 (۱۰-ارديبهشت-۹۸, ۰۸:۱۱ عصر)، alireza.efd@gmail.com (۲۵-فروردين-۹۸, ۱۰:۵۱ عصر)، Harmma (۱۵-فروردين-۹۸, ۰۳:۲۶ صبح)، عارف ماجد (۷-بهمن-۹۷, ۱۲:۰۶ صبح)، Rostamnia1375 (۱۴-دي-۹۷, ۰۱:۱۰ صبح)، Arshiapack (۱۳-دي-۹۷, ۱۱:۲۷ عصر)، hamid_ramshini (۱۱-دي-۹۷, ۱۱:۰۵ صبح)، ebi1529 (۲۹-آبان-۹۷, ۱۱:۲۴ صبح)، z221 (۲۷-آبان-۹۷, ۰۵:۳۵ عصر)، Amiregg00 (۲۷-آبان-۹۷, ۰۱:۲۷ عصر)، jahansedighian (۱۸-آبان-۹۷, ۰۷:۴۸ صبح)، میرمحسن (۹-شهريور-۹۷, ۰۶:۴۷ عصر)، zamir.chegini99@gmail.com (۲۹-مرداد-۹۷, ۰۹:۳۷ عصر)، chsatar (۱۳-مرداد-۹۷, ۰۹:۰۵ صبح)، emadbandar67 (۲۸-تير-۹۷, ۰۶:۱۸ عصر)، falavand (۱۹-تير-۹۷, ۰۳:۱۷ عصر)، amn60 (۶-تير-۹۷, ۰۸:۱۳ صبح)، m.nazeri (۲-تير-۹۷, ۱۰:۰۱ صبح)، mohamed sayed (۵-فروردين-۹۷, ۰۷:۱۰ عصر)، نوید (۳-فروردين-۹۷, ۰۹:۵۴ عصر)، nima12388 (۸-اسفند-۹۶, ۱۰:۵۸ عصر)، baabak741 (۱۱-بهمن-۹۶, ۱۲:۴۱ صبح)، Mjman (۴-دي-۹۶, ۰۴:۱۷ صبح)، imanm81 (۲۲-شهريور-۹۶, ۰۹:۵۴ عصر)، nima55001 (۱۸-شهريور-۹۶, ۱۱:۴۱ عصر)، akbarpourabolfazl (۱۴-شهريور-۹۶, ۱۰:۳۳ صبح)، zeia98 (۴-شهريور-۹۶, ۱۱:۰۲ عصر)، amirreza__r (۳-شهريور-۹۶, ۰۱:۵۴ عصر)، mishdi (۲۳-مرداد-۹۶, ۰۱:۲۶ صبح)، saeed falahi (۱-تير-۹۶, ۰۲:۲۳ عصر)، mohammadreza0052 (۲۹-خرداد-۹۶, ۱۲:۱۱ عصر)، Shahram1357 (۲۲-خرداد-۹۶, ۱۲:۲۷ عصر)، mahmudhabibi (۲۶-ارديبهشت-۹۶, ۱۱:۱۱ عصر)، homayoni366 (۱۸-ارديبهشت-۹۶, ۰۱:۴۳ عصر)، alimohammad112233 (۵-فروردين-۹۶, ۱۰:۵۶ صبح)، kapriolpa (۲۰-دي-۹۵, ۰۲:۲۲ عصر)، saeedjavan (۲۹-آذر-۹۵, ۱۱:۰۶ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان